Fala uderzeniowa Kraków.

Terapia falą uderzeniową w Polsce.

– terapia falą uderzeniową w polsce

terapia falą uderzeniową. terapia falą uderzeniową. terapia falą uderzeniową: fala uderzeniowa cukrzyca, fala uderzeniowa cukrzyca, fala uderzeniowa nadciśnienie, fala uderzeniowa nadciśnienie, fala uderzeniowa otyłość, fala uderzeniowa utrata wagi – wiadomości dostarczane Państwu przez wiodące przedsiębiorstwo techniki medycznej w Europie z ponad 20-letnim doświadczeniem i zaufaniem pacjentów na całym świecie!

Blog lekarza o urządzeniu medycznym fali uderzeniowej

Elektroniczne źródła informacji dla lekarzy o urządzeniu medycznym ShockWave Medical Device do leczenia chronicznego bólu i różnych urazów; z siedzibą w USA, ale niektóre artykuły są przetłumaczone na język polski (proszę przewinąć w dół). Strona ESMT Berlin jest dostępne w języku angielskim, francuskim, niemieckim i polskim.

Urządzenie do terapii falą uderzeniową do leczenia chronicznego bólu zostało zatwierdzone przez FDA w listopadzie 2009 roku

Terapia falą uderzeniową jest nieinwazyjną alternatywą dla chirurgii, która jest często skuteczna w leczeniu wielu rodzajów urazów mięśniowo-szkieletowych. Urządzenie do terapii falą uderzeniową wykorzystuje wysokoenergetyczne fale uderzeniowe, aby stymulować naturalny proces leczenia organizmu na poziomie komórkowym. Fale uderzeniowe to fale dźwiękowe, które są przekształcane w energię elektryczną w generatorze fali uderzeniowej o określonych częstotliwościach rezonansowych pomiędzy 1MHz – 5 MHz, które następnie przechodzą przez cienki metalowy drut lub plastikową rurkę do końcówki aplikatora, gdzie przemieszczają się kilka milimetrów przez tkankę miękką, zanim zostaną odbite z powrotem do swojego punktu gdzie są one przekształcane z powrotem w dźwięk.

Terapia falą uderzeniową została pierwotnie opracowana w Niemczech do leczenia kamieni nerkowych. Podczas litotrypsji falą uderzeniową, fale uderzeniowe są skierowane na kamień w organizmie (np. w nerce lub w pęcherzyku żółciowym), aby rozbić go na drobne kawałki, które przechodzą przez układ moczowy bez operacji. Fale uderzeniowe są w stanie rozbić kamienie składające się z różnych minerałów, ale ich działanie może być również destrukcyjne dla zdrowych żywych tkanek i organów w pobliżu ogniska uderzenia. Naukowcy zaczęli wykorzystywać fale uderzeniowe do celów ortopedycznych w 1984 roku po tym, jak ustalili, że fala uderzeniowa nie wpływa znacząco na inne tkanki w promieniu trzech centymetrów od jej drogi, co pozwoliło lekarzom na stosowanie fali uderzeniowej na ścięgna, więzadła, przestrzenie stawowe, a nawetdo złamania kości w celu operacji.

Urządzenie do terapii falą uderzeniową zostało dopuszczone przez FDA w 2009 roku do leczenia chronicznego bólu pięty związanego z zapaleniem powięzi podeszwowej. ESMT Medical GmbH sprzedaje swoje urządzenie do terapii falą uderzeniową, zwane ESWT, w Europie od 1993 roku do leczenia takich schorzeń jak choroba zwyrodnieniowa stawów, naderwanie ścięgien i przepuklina krążka międzykręgowego. Ulga w bólu trwa zazwyczaj 4-6 miesięcy przy zastosowaniu terapii falą uderzeniową 20 razy w okresie ośmiu tygodni.

Szpital Elkton VA oferuje terapię falą uderzeniową

Terapia falą uderzeniową jest zastosowaniem fali uderzeniowej, która wykorzystuje wysokoenergetyczne fale uderzeniowe do stymulacji naturalnego procesu leczenia organizmu na poziomie komórkowym. Stosuje się ją w przypadkach, gdy z przyczyn medycznych lub innych problemów zdrowotnych nie można przeprowadzić operacji.

Fale uderzeniowe to fale dźwiękowe, które są przekształcane w energię elektryczną w generatorze fali uderzeniowej o określonych częstotliwościach rezonansowych pomiędzy 1MHz – 5MHz, które następnie wędrują przez cienki metalowy drut lub plastikową rurkę do końcówki aplikatora, gdzie przemieszczają się kilka milimetrów przez tkankę miękką, zanim zostaną odbite z powrotem do punktu, w którym są przekształcane z powrotem w dźwięk.

Chociaż terapia falą uderzeniową jest często opisywana jako zabieg medycyny alternatywnej, może być stosowana jako leczenie bólu mięśniowo-szkieletowego i urazów sportowych. Terapia falą uderzeniową nie powinna być stosowana u pacjentów, którzy mają rozrusznik serca lub jakiekolwiek wszczepione urządzenie elektroniczne, ponieważ fale uderzeniowe mogą wpłynąć na jego działanie.

https://g3ino.edu.pl/

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *