Jak przenieść całą firmę

Który właściciel nie marzy o tym, aby jego firma się rozrastała, zarabiała więcej, zatrudniała kolejnych pracowników. Taki rozwój wiąże się jednak często z dość kłopotliwym wydarzeniem – z koniecznością przeprowadzki firmy do nowych biur, nowych hal produkcyjnych, nowych magazynów.

Przeprowadzka firmy to niemały projekt. Nawet jeśli jest to firma biurowa, samych segregatorów z dokumentami może być kilkanaście kartonów. A gdzie jeszcze meble – biurka, szafy, krzesła? A sprzęt elektroniczny!? Laptopa można wziąć do torby, ale już komputerów stacjonarnych z monitorami, czy urządzenia wielofunkcyjnego tak łatwo nie przewieziemy.

A co dopiero, gdy trzeba przenieść firmę produkcyjną, która oprócz zaplecza biurowego ma także specjalistyczne maszyny? Jak sobie z tym wszystkim poradzić?

Fachowcy na pomoc

Co zrobić, żeby bez większych kłopotów oraz bez dłuższych przerw w działaniu przenieść firmę? Jak wszystko skoordynować, jak spakować, co z transportem? Jest wiele niepewności i wiele pytań związanych z przeprowadzką firmy. A odpowiedź tylko jedna – skorzystaj z pomocy specjalistycznej firmy od przeprowadzek i transportu.

Gdy zamierzasz wymieniać okna, to zlecasz to fachowcom. Gdy naprawiasz ksero, wzywasz wykwalifikowany serwis. Gdy planujesz wymianę posadzki, szukasz specjalistów.

Dlaczego przy firmowej przeprowadzce miałbyś zachować się inaczej? Przecież to nierozważne. Po to na rynku działają tego fachowe firmy, aby korzystać z ich usług.

Ułatw sobie życie

Wróćmy zatem do tych pytań – jak spakować dokumenty, jak zabezpieczyć komputery, kto będzie dźwigał biurka i szafy? A maszyny – czym je przewieźć do nowych hal produkcyjnych? 

Wiesz, kto zna odpowiedzi na te i inne pytania związane z przeprowadzką? Specjalistyczna firma. A skąd ona to wszystko wie? Bo takich przenosin zrobiła już dziesiątki, setki, tysiące. Każda kolejna przeprowadzka to nowe doświadczenie i nauka. A przecież sam dobrze wiesz, że praktyki i doświadczenia nie jest w stanie zastąpić żadna teoretyczna wiedza.

I choćbyś przeczytał X artykułów w internecie o tym, jak zabezpieczyć monitory czy jak spakować książki, to jednak fachowcy zrobią to szybciej, sprawniej i lepiej. Bo mają w tym praktykę. Wiedzą, jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń pudeł i jak zapakować dokumenty, aby karton nie był zbyt ciężki i żeby się nie rozpadł. 

Oczywiście też spróbować tego na własną rękę – metodą prób i błędów może w końcu Ci się to uda, ale czy warto ryzykować, że drogi monitor pęknie w czasie transportu, albo że pudło z dokumentami rozleci się i papiery będą fruwać po całej ulicy.

Dlatego jeśli planujesz przeprowadzkę firmy to postaw na specjalistów. Zaoszczędzisz czas, szybciej wrócisz do pracy, a majątek Twojej firmy będzie odpowiednio zabezpieczony. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *