Jakie 100% nieprzemakalne prześcieradło wybrać ?

Powinniśmy ochraniacz wybierać w zależności od własnych potrzeb, jeśli jesteśmy osobą która kocha naturę, powinniśmy przystać na ochraniaczach wykonanych całkowicie z naturalnych włókien, na takie wykonanie powinniśmy też postawić gdy wybieramy prześcieradło nieprzemakalne do łóżeczka dla dziecka, gdyż osłony możemy również kupić w rozmiarach takich, które to nadadzą się idealnie do materaców w wypoczynkach przeznaczonych dla najmłodszych.

Zdrowy sen – prześcieradło nieprzemakalne

Jeśli chcemy by nasza noc przebiegała bezdźwięcznie, to w tym wypadku wybieramy dostępne na rynku ciche pokrycia. Uprzednio przed zakupem należy również zmierzyć wypoczynek na którym taki ochraniacz powleczemy i odpowiednio dobrać rozmiar, gdyż za mały, lub za duży może okazać się mało praktyczny lub po prostu bezużyteczny, należy również pamiętać by dodać do marginesu błędu od pięciu do dziesięciu centymetrów gdyż nasz materac ulega zniekształceniu po czasie które to jest spowodowane naszym ciężarem.

Przy wyborze powinniśmy się również kierować materiałem, szerokim łukiem omijać trzeba
ochraniacze wykonane z PVC (polichlorek winylu), znany również jako PCW, gdyż jest tworzywem dla ludzi rakotwórczym, takie produkty też często są podpisywane jako wykonane z winylu, również plastyfikatory używane w produkcji osłon, by nadać bardziej plastycznych walorów PCW to Ftalany, którym udowodniono w badaniach że są toksyczne, a ekspozycja na nie może powodować wiele problemów ze zdrowiem na przykład takie jak: astma, problemy układu rozrodczego, wczesne dojrzewanie, problemy układu oddechowego, problemy lub nawet uszkodzenia wątroby czy nerek, a same są rakotwórcze. Sam winyl, nie będący zmiękczany ftalanami nie został na tyle zbadany, by można było powiedzieć że jest mniej lub bardziej szkodliwy, więc nie powinno się stawiać na osłony wykonane z niego. Mniej toksycznym wyborem może się okazać ochraniacz wykonany z EVA, choć nie jest całkowicie nie toksyczny jest zdecydowanie o wiele lepszym wyborem dla osób borykających się z niskim budżetem. Innym materiałem są poliuretany, same w sobie są bezpiecznym materiałem,
trzeba jednak sprawdzić czy podczas produkcji nie dodano żadnych chemikaliów, na przykład pianka poliuretanowa jest bardzo toksyczna, lecz nie z powodu poliuretanów, lecz chemikaliów które są używane by stworzyć tą oto piankę, zaś w przypadku plastiku poliuretanowego nie mamy niestety dobrego indykatora, który ochraniacz wykonany z niego jest toksyczny, a który nie, prostym choć nie zawsze dobrym sposobem jest sprawdzenie zapachu osłony, jeśli ma odpychająco-chemiczną woń, najlepszym wyborem będzie ją po prostu wykreślić dany ochraniacz z listy opcji.

Najbezpieczniejszym dla naszego zdrowia materiałem będzie jednak postawienie na naturalne włókno. Mimo iż nie posiada tak dobrych właściwości wodoodpornych jak jego chemiczni konkurenci, z całą pewnością możemy stwierdzić iż pod względem bezpieczeństwa jest on strzałem w dziesiątkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *