Jakie koszty generuje myjnia parowa – czy warto zdecydować się na ten biznes?

Myjnie parowe zaczynają być coraz bardziej popularne wśród kierowców, a także inwestorów, którzy szukają swojego pomysłu na biznes. Choć póki co nadal myjni parowych jest niewiele w porównaniu do bardziej tradycyjnych myjni, w najbliższym czasie ten trend z pewnością zacznie się zmieniać. Myjnia może być dobrym pomysłem na biznes, gdyż jest szansa, że będzie prosperował coraz lepiej.

Inwestycja w myjnię parową to rozwiązanie zarówno dla osób, które chcą zająć się wyłącznie taką działalnością, jak i dla tych osób, które prowadzą już firmy w branży motoryzacyjnej, na przykład zwykłe myjnie albo warsztaty samochodowe. Myjnia to spora inwestycja, szczególnie na początku. Zakup całego sprzętu to kwoty rzędu kilkudziesięciu, a często i kilkuset złotych. Koszty są spore na etapie finansowania inwestycji, jednak później, w trakcie eksploatacji są dużo niższe. Myjnia parowa generuje bowiem o wiele mniej wody, a co za tym idzie – zużycie jej w czasie eksploatacji myjni będzie niewielkie.

Dlaczego warto stawiać na myjnie parowe?

Jeśli interesuje Cię mobilna myjka parowa, warto najpierw zdobyć nieco informacji na temat mycia pianą. Dzięki temu sam uwierzysz w to, że jest to biznes, który ma szansę powodzenia i może naprawdę dobrze prosperować. Myjnie parowe pod wieloma względami przewyższają bowiem tradycyjne myjnie. Mycie odbywa się w nich przy użyciu pary, która generowana jest pod ciśnieniem i w bardzo wysokiej temperaturze. Para usuwa zabrudzenia bez użycia żadnych mechanicznych szczotek, nie niszczy więc i nie uszkadza karoserii. Kierowcy cenią mycie parą także dlatego, że mogą za jej pomocą umyć powierzchnie niedostępne dla mycia w tradycyjnych myjniach, między innymi elementy silnika. Co więcej, dzięki parze można również umyć wnętrze pojazdu i wyprać tapicerkę. Myjka parowa ma właściwości nie tylko czyszczące, ale również dezynfekujące. Para rozbija bowiem błony komórkowe wszystkich drobnoustrojów, pozostawiając stuprocentową świeżość.

Przemyślana inwestycja w myjnię

Inwestycja w myjnię parową, podobnie jak każda inna inwestycja powinna być dobrze przemyślana, zaplanowana i przekalkulowana. Warto mieć na uwadze, na jakim rynku planujemy działać i jakie może być zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi. Decydując się na myjnię parową, trzeba również mieć świadomość, że sporo trzeba będzie poświęcić środków na reklamę i promocję. Mycie w myjniach parowych nie jest jeszcze mocno popularne, kierowcy mają swoje stare, utarte przyzwyczajenia. Trzeba więc będzie ich zachęcać do skorzystania z takiej formy czyszczenia auta. Nie bez znaczenia jest również fakt, że ze względu na ograniczoną liczbę myjni parowych, ich usługi są zdecydowanie droższe niż mycie w myjniach tradycyjnych. Dlatego też być może nie od razu nowa myjnia będzie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, jak zakładamy. Jednak z biegiem czasu jej usługi na pewno zyskają na popularności i zacznie przynosić odpowiednio wysokie zyski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *