Nie kupuj kota w worku – sprawdź oferty na Asortimo

Dużo sklepów internetowych utrudnia wyszukiwanie ciekawych i atrakcyjnych ofert. Część osób kupuje na znanych stronach w obawie przed oszustwem, inni nie mają czasu na przeszukiwanie witryn konkurencji. Opieranie się na ofercie tylko jednego sklepu może skutkować częstym przepłacaniem za wiele produktów. Jak temu zaradzić? Najlepiej skorzystać z porównywarki cen Asortimo. Sprawdź sam, jakie to proste.

Porównywarka cen z szerokim asortymentem

Porównywarka cen pozwala jednocześnie przeglądać ofertę ponad 200 różnych sklepów. Daje to ponad pół miliona produktów. W ten sposób w znacznie krótszym czasie możesz przejrzeć ceny od różnych sprzedawców. Wystarczy wybrać interesującą Cię kategorię lub wpisać nazwę produktu w pole wyszukiwarki, by na ekranie pokazały się setki wyników.

Opcja sortowania produktów według ceny lub alfabetycznie pozwala na szybsze znalezienie właściwych towarów. Na stronie Asortimo znajduje się dużo kluczowych i ważnych informacji. Oprócz ceny widzianej już na stronie z wynikami poznasz także specyfikę produktu oraz adres sklepu oferującego dany towar. Duży przycisk ułatwia przejście na stronę, gdzie można dokonać zakupu.

Błyskawiczne porównanie ofert z wielu sklepów umożliwia wybranie optymalnego modelu w najkorzystniejszej cenie. Jednak nie zawsze warto spieszyć się z dokonywaniem zakupów.

Rób smart zakupy z porównywarką cen

Dokonywanie mądrych zakupów charakteryzuje się poszukiwaniem możliwości zaoszczędzenia pieniędzy. W tym celu wystarczy przemyśleć zakupy i sprawdzić dokładniej ofertę sklepów. Wśród zasad smart klientów wymienić można:

  • wybór trwałych i mocnych modeli urządzeń, które posłużą dłużej;
  • sprawdzanie kosztów wysyłki oraz promocji z nimi związanych (na przykład darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 200 złotych);
  • upewnianie się, że towar może zostać zwrócony bez ponoszenia dodatkowych kosztów, szczególnie przy zakupie ubrań, które są często zwracane po przymierzeniu;
  • kupowanie większych ilości na zapas, aby zminimalizować koszty wysyłki;
  • poszukiwanie dodatkowych programów lojalnościowych i rabatowych. Pozwalają one często znacząco obniżyć cenę produktów.

Porównywarki cen ułatwiają zestawienie ofert różnych sklepów, jednak wiele szczegółów należy sprawdzić samemu na stronie danego produktu. W przypadku niektórych, ogólnych promocji mogą one nie być wyświetlane na stronie porównywarki.

Warto także jeszcze raz przejrzeć kartę produktu, aby upewnić się, że wszystko jest zgodne z wcześniejszym opisem. Przy dużej ilości sklepów i towarów zdarza się, że niektóre informacje mogą źle wczytać się ze strony sklepu i nie zostanie to wcześniej zauważone.

A może warto poczekać na promocję?

Z pewnymi zakupami nie musisz się śpieszyć. W przypadku produktów sezonowych czy elektroniki czasami warto poczekać na promocję lub rabat.

Okresem wyprzedaży jest zawsze koniec sezonu. Na koniec zimy większość sklepów stara się pozbyć zimowych ubrań. Chcą zwolnić miejsce w magazynie na wiosenne kreacje. Jeśli potrzebujesz nowej zimowej kurtki, a za chwilę będą święta Bożego Narodzenia, warto poczekać jeszcze tydzień lub dwa, ponieważ na koniec grudnia lub z samym początkiem stycznia zaczynają się wyprzedaże ubrań zimowych.

Tuż po świętach obniżane są ceny wszystkich świątecznych prezentów. Będą to nie tylko zabawki, ale także popularne urządzenia elektroniczne czy inne produkty, które często można znaleźć pod choinką. Działa to również w drugą stronę. Tuż przed zimowymi świętami ceny tego typu produktów są zazwyczaj najwyższe – dlatego też smart klienci kupują prezenty świąteczne z dużym wyprzedzeniem.

Przemyślane zakupy to większe oszczędności

Nie kupuj kota w worku. Porównanie cen poszczególnych modeli urządzenia, którego potrzebujesz, pozwoli wybrać Ci najkorzystniejszą ofertę spośród ponad 200 sklepów. Warto jednak sprawdzić także warunki promocji, dostawy oraz zwrotu na stronie sklepu, by mieć pewność, że nie czekają Cię dodatkowe koszty. Smart klienci poszukują również odpowiedniej pory na zakupy, by załapać się na najkorzystniejsze rabaty.

Ty także możesz zacząć robić smart zakupy. Wystarczy stosować się do kilku zasad oraz zachować cierpliwość. Najlepszym początkiem będzie skorzystanie z porównywarki cen Asortimo, gdzie szybko porównasz ceny z kilkuset popularnych sklepów w Polsce i znajdziesz optymalną dla siebie ofertę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *