Akademia jazdy sportowej – czy każdy kierowca może na tym skorzystać?

Szkoła jazdy wyczynowej – sportowej wydaje się miejscem przeznaczonym wyłącznie dla początkującego kierowcy wyścigowego, ale jest całkiem inaczej. Okazuje się, że akademia jazdy sportowej to miejsce świetne zarówno dla zawodowców, którzy już biorą udział w zawodach, jak i amatorów właśnie, którzy póki co tylko o tym marzą.

Możesz teraz pomyśleć, że przeciętny obywatel nie ma czego szukać w ofercie do szkół jazdy wyczynowej. Jest inaczej, bo każdy kierowca może na tym skorzystać. Szkoły, które uczą jazdy wyczynowej, mogą przynieść korzyści kierowcy praktycznie we wszystkich aspektach jazdy. Te swoistego rodzaju akademie mogą w rzeczywistości dać ci nadludzkie umiejętności prowadzenia pojazdu, które sprawią, że inni będą Ci zwyczajnie zazdrościć, a sam będziesz jeździł lepiej, szybciej i bezpieczniej.

Czym różni się klasyczna szkoła jazdy od akademii jazdy sportowej?

Po pierwsze, musimy dokonać rozróżnienia między lokalną szkołą jazdy a szkołą jazdy ukierunkowaną na umiejętność jazdy sportowej, bo absolutnie nie są synonimami. Chociaż oba miejsca udoskonalają twoje umiejętności prowadzenia pojazdu, działają na przeciwnych końcach spektrum.

Przeciętna szkoła jazdy koncentruje się na przekazaniu podstawowych umiejętności – co jest konieczne dla nowych kierowców. Z drugiej strony, szkoły jazdy wyczynowej koncentrują się na wzmacnianiu umiejętności, które powinieneś już posiadać. Pomyśl o tym w ten sposób: szkoła jazdy zmienia cię w kompetentnego kierowcę, podczas gdy akademia jazdy sportowej zmienia cię w dopracowanego kierowcę, który może ruszać na tor!

Regularne szkoły jazdy i szkoły jazdy wyczynowej zapewniają zarówno teoretyczne, jak i praktyczne porady. I chociaż umiejętności ukierunkowane na osiągi są poligonem dla fanatyków samochodów wyścigowych, trzeba pamiętać, że i tutaj samo bezpieczeństwo jest nadal priorytetem.

Czego możesz się nauczyć w szkole jazdy sportowej?

Po skorzystaniu z oferty wyczynowej szkoły jazdy – będziesz ćwiczyć umiejętności, których przeciętny kierowca najprawdopodobniej nie jest świadomy. W rzeczywistości to, czego się nauczysz, zmieni sposób, w jaki postrzegasz jazdę i sposób, w jaki wchodzisz w interakcję z pojazdem. Jeśli kiedykolwiek chciałeś nauczyć się sztuczek, których nie znajdziesz w podręczniku dla kierowców, pójście do szkoły jazdy sportowej będzie jak znalezienie skarbu na dnie oceanu. Wiele z tych zestawów umiejętności to rzeczy, o których mówią tylko miłośnicy wyścigów samochodowych i freaki samochodowe. Jednak nie są one zarezerwowane dla tych ludzi, a przeciętny człowiek może nie tylko nauczyć się tych umiejętności, ale także je opanować, jeśli chce włożyć w to wysiłek.

Oczywiście, każda szkoła będzie miała własną ofertę, ale kilka z wymienionych poniżej umiejętności najprawdopodobniej nauczysz się, jeśli zapisałeś się na program jazdy sportowej: nauka hamowania, nauka optymalnej pozycji za kierownicą, czy też nauka operowania pedałami gazu, sprzęgła i hamulca – z naciskiem na jazdę sportową na czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *