Brak koncentracji i senność w pracy – co może być tego przyczyną?

Problem ze skupieniem się na codziennych obowiązkach, senność, brak koncentracji i ogólny spadek energii – każdy z nas co najmniej raz doświadczył takiego stanu w czasie wykonywania obowiązków zawodowych. Zdarza się, że jest to kwestia nadmiernego przemęczenia czy niewyspania. Jeśli jednak zmęczenie jest przewlekłe i trwa tygodniami, warto przyjrzeć się temu stanowi, gdyż na pewno nie jest on naturalny.

Przyczyna przewlekłego zmęczenia może być wiele chorób o niejednoznacznych objawach. Warto więc przede wszystkim wybrać się do lekarza i zrobić podstawowe badania w tym badania krwi. Brak koncentracji i senność może być efektem pasożytów w układzie pokarmowym. Gdy rozwijają się w naszych jelitach, pobierają bowiem substancje odżywcze, które powinny być przez organizm wchłonięte. W efekcie, nawet pomimo dobrego odżywiania, czujemy się zmęczeni, ospali i pozbawieni energii. Dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po profesjonalne preparaty na pasożyty, jak chociażby po środki dostępne na inrb.pt/germixil/. Im szybciej pozbędziemy się pasożytów z organizmu, tym lepiej.

Niedobory witamin i minerałów

sen polifazowyZmęczenie, senność i brak koncentracji może być również efektem niedoborów witamin i minerałów, które powstają wtedy, gdy nie odżywiamy się prawidłowo. Jeśli brak energii rozciąga się na długie tygodnie, przyjrzyjmy się temu, co mamy na co dzień na talerzu. Kiepska dieta to nie tylko nadprogramowe kilogramy, ale również zmęczenie, wypadanie włosów, senność, niechęć do jakiejkolwiek aktywności. Szczególnie szkodliwe jest jedzenie zbyt ciężkich i tłustych pokarmów, a także dużych ilości słodyczy. Doświadczamy wtedy szybkich skoków poziomu cukru we krwi, które jednak są bardzo krótkotrwałe. W efekcie po krótkim czasie od zjedzenia produktu bogatego w cukier, zaczynamy czuć się senni i zmęczeni. Czasem wystarczy zamienić słodycze na bardziej pełnowartościowe przekąski, aby zauważyć korzystne zmiany w naszym samopoczuciu. Zmiana diety powinna polegać na stopniowym niwelowaniu błędów żywieniowych i złych nawyków. Jeśli postanowimy z dnia na dzień zmienić dietę na lepsze, może się bowiem okazać, że szybko wrócimy do starych i znanych przyzwyczajeń.

Kiepski wypoczynek

Jeśli nie mamy energii i nawet po przespanej nocy jesteśmy zmęczeni, dobrze jest również przyjrzeć się naszym nawykom związanym ze snem. Bardzo często przyczyną zmęczenia o poranku może być niewygodne łóżko lub materac, który nie zapewnia prawidłowego podparcia ciała. Zdarza się również, że nie wysypiamy się w pomieszczeniach, które nie są przewietrzone i nie ma w nich wystarczającej ilości tlenu. Czasem zmęczenie jest również efektem tego, że kładziemy się spać wyjątkowo późno, co przekłada się na zbyt krótki czas snu w ciągu doby. Jeśli robimy tak regularnie i codziennie, trudno się dziwić, że nasz organizm w ciągu dnia już po kilku godzinach domaga się wypoczynku i regeneracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *