Chcesz kupić nowy laptop? Który model wybrać do pracy, a który do gier?

W dzisiejszych czasach idąc do sklepu ze sprzętem elektronicznym mamy tak duży jego wybór, że czasami jest nam się trudno zdecydować. Dokładnie tak samo jest z laptopami – jeden jest lepszy od drugiego i wybór może być naprawdę skomplikowany. Jeśli na co dzień pracujemy z wykorzystaniem takiego sprzętu, a przy okazji w wolnej chwili lubimy sobie w coś zagrać to w zasadzie nic nie stoi nam na przeszkodzie, aby używać do tego tylko jednego urządzenia. Jednak są osoby, które nie przepadają za tym, aby łączyć swoje obowiązki zawodowe z przyjemnościami i wolą mieć dwa różne laptopy co jest jak najbardziej zrozumiałe. Powiedzmy sobie teraz co tak naprawdę cechuje solidne laptopy do gier, a co cechuje te przeznaczone do pracy.

Dobry laptop do gier – cechy

Zacznijmy od tych gamingowych – dla wielu osób liczy się aspekt wizualny, a więc podświetlana klawiatura czy nowoczesny design. Jednak wygląd to nie wszystko, bo zdecydowanie bardziej liczy się to co jest w środku. W przypadku, gdy zależy nam na graniu w najnowsze tytuły to przy zakupie warto zwracać uwagę na to, aby taki laptop miał jak najlepszy procesor i kartę graficzną oraz jak najwięcej pamięci RAM. Przejdźmy teraz do dysku twardego – być może słyszeliśmy o tym, że klasyczne dyski HDD nie są już raczej zbyt często stosowane w dobrym sprzęcie. W ich miejsce pojawiły się dyski SSD, które charakteryzują się przede wszystkim szybkością działania. Z takim dyskiem jesteśmy w stanie uruchomić laptopa nawet w kilka sekund, ale również będziemy mogli wykonywać nam nim niesamowicie szybko wszystkie czynności. Jeśli wybieramy laptopa do gier to zadbajmy o to, aby jego układ chłodzenia był jak najbardziej wydajny i cichy. Wtedy będziemy mogli grać nawet przez wiele godzin bez obaw o przegrzanie. Z kolei ekran powinien być z matowym wykończeniem. W przypadku, gdy ktoś z nas martwi się tym, że nie będzie umiał na początku takiego laptopa obsługiwać to raczej nie ma się czym martwić, bo są od tego instrukcje obsługi, a z nim na pewno poradzimy sobie z obsługą.

Jaki laptop do pracy?

Teraz czas na laptopa do naszych obowiązków związanych z pracą. Za sprawą tego, że być może z takim laptopem będziemy podróżować warto wybierać te niewielkie, schludne i takie, które ważą stosunkowo niewiele. W dodatku powinniśmy zwracać uwagę na to czy taki laptop będzie miał wystarczająco dużo wejść w celu podłączenia do niego różnych urządzeń – może mieć to ogromne znaczenie wtedy, gdy np. zajmujemy się prowadzeniem szkoleń czy kursów. Oczywiście dobrze by było, gdyby taki laptop miał wytrzymałą baterię, ponieważ wtedy nie musimy przejmować się dostępem do gniazdek co bez wątpienia jest niezwykle wygodne. Jedną z ważniejszych cech jest odbiornik Wi-Fi, gdyż korzystanie z Internetu bez kabla jest zdecydowanie bardziej komfortowe. Jak zatem widać wybór odpowiednich laptopów nie jest wcale taki łatwy jak mogłoby się nam wydawać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *