Co warto wiedzieć o okresowych szkoleniach BHP?

Konieczność uczestniczenia w szkoleniach BHP wynika z Kodeksu Pracy, dlatego są one niezbędnym elementem, o którym powinien pamiętać każdy pracodawca, zarówno w trosce o bezpieczeństwo swoje, jak i wszystkich zatrudnionych. Kto i kiedy powinien wziąć udział w szkoleniu, a także gdzie można znaleźć odpowiedniego BHP-owca?

Czym właściwie jest okresowe szkolenie BHP i kiedy je przeprowadzić?

Szkolenie okresowe BHP polega na ugruntowaniu wiedzy oraz umiejętności w zakresie BHP, a także ma na celu jej zaktualizowanie, ponieważ z różnych przyczyn przekazane i zapamiętane wcześniej informacje mogą być już po prostu nieaktualne lub wymagające uzupełnienia.

 

Osoby na stanowiskach kierowniczych wraz z pracodawcami powinny wziąć udział w szkoleniu okresowym nie później niż w terminie 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia pracy. Czas ten jest znacznie wydłużony w przypadku osób pełniących funkcje inżynieryjno-techniczne, ponieważ mają one na przejście szkolenia aż 12 miesięcy

 

Szkolenia okresowe BHP w Warszawie mogą być przeprowadzane w tradycyjny sposób, czyli poprzez szkolenia w zakładzie przedsiębiorstwa lub siedzibie firmy  szkoleniowej, ale także online. Co ważne, nie powinny być one powtarzane rzadziej niż raz na 5 lat w przypadku:

  • osób pełniących funkcje kierownicze,
  • brygadzistów i mistrzów, 
  • pracowników inżynieryjno-technicznych,
  • służb bezpieczeństwa,
  • służb higieny pracy.

Pracownicy administracyjno-biurowi wystarczy, że wezmą udział w szkoleniu przynajmniej raz na 6 lat.

 

Bez względu na to jak dobrze prosperująca jest Twoja firma, ile ma zabezpieczeń i jak bardzo kładziesz nacisk na bezpieczeństwo pracowników – nie możesz lekceważyć terminów szkoleń okresowych BHP. Po Twoje stronie leży odpowiedzialność za wszystkie osoby znajdujące się na terenie przedsiębiorstwa i pamiętaj, że w dużej mierze od poczucia ich bezpieczeństwa zależy komfort oraz wydajność pracy. Jeżeli Twoi pracownicy pracują zdalnie, to możesz zorganizować dla nich szkolenia w formie online, dzięki czemu nie będą musieli tracić czasu i pieniędzy na dojazdy.

Gdzie szukać okresowych szkoleń BHP w Warszawie?

Jeżeli poszukujesz dla siebie lub swoich pracowników specjalisty ds. BHP Warszawa, to najlepiej skorzystaj w tym celu z wyszukiwarki internetowej, dzięki temu sprawdzisz opinie oraz sugestie klientów, którzy skorzystali już z usług danej firmy. Z pewnością ułatwi Ci to podjęcie decyzji. Co więcej, dopisując informację o mieście, zmniejszysz liczbę wyświetlonych ogłoszeń i nie będziesz musiał tracić czasu na przeglądanie tych, które nie spełniają Twoich oczekiwań.

roboty sprzątające ranking

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *