Czym powinna się charakteryzować dobra strona internetowa?

Funkcjonowanie wielu firm czy sklepów nie byłoby możliwe bez odpowiednio zaprojektowanej strony internetowej. Zastanawiasz się nad zleceniem wykonania strony www dla twojej firmy? Podpowiadamy czym odznaczają się dobrze zaprojektowane strony internetowe.

Oczywiście tak jak są różne biznesy, tak i strony internetowe tworzy się bardzo różne. Inaczej przecież będzie wyglądać strona internetowa niewielkiej lokalnej firmy usługowej niż portal z ogłoszeniami drobnymi. W tym artykule omawiamy pewne uniwersalne założenia, które powinna jednak spełniać każda strona internetowa jeśli ma realizować określone cele.

Cechy prawidłowo zaprojektowanej strony internetowej

Internauci przemieszczający się pomiędzy stronami internetowymi w pierwszej kolejności zazwyczaj zwracają uwagę na szatę graficzną. Układ wszystkich elementów względem siebie, tło, krój oraz wielkość czcionki, dobór kolorów – to wszystko musi ze sobą harmonizować, by wywoływać w użytkownikach dobre wrażenia. Wykonać taki spójny projekt strony internetowej naprawdę nie jest łatwo. Dlatego właśnie zaprojektowanie strony www najlepiej zlecić profesjonalistom, specjalistom od web designu. Bowiem trzeba pamiętać, że nie o samą ładną szatę graficzną w tym wszystkim chodzi. Prawidłowo zaprojektowana strona internetowa jest także wygodna w obsłudze. Niby sprawa wydaje się prosta, ale niestety w dobie ogromnej różnorodności urządzeń mobilnych stworzenie witryny internetowej, która na każdym urządzeniu będzie się dobrze wyświetlać nie jest proste. Aby strona internetowa była wygodna w obsłudze zwraca się uwagę na takie elementy jak:
– nawigacja po stronie (menu i linki prowadzące do różnych podstron),
– wielkość przycisków,
– wielkość czcionki,
– prędkość ładowania,
– czytelność obrazów,
– sposób skalowania.

reklama sklepu w InternecieOsoby zawodowo projektujące strony www dysponują wnikliwą wiedza na temat aktualnych trendów w web designie i potrafią stworzyć taką witrynę, która dla większości internautów będzie intuicyjna w obsłudze niezależnie od tego z jakiego urządzenia korzystają by po niej nawigować.

Ostatnia kwestia, na którą warto zwrócić uwagę w tworzeniu firmowej strony internetowej to wiarygodność. Na stronie internetowej reklamującej jakieś produkty czy usługi nie może być nic, co wzbudza podejrzenie internautów co do autentyczności oferty i cybernetycznego bezpieczeństwa. O jakie elementy na stronie internetowej warto zadbać, by stworzyć wizerunek godny zaufania. Już sama dobrze wykonana grafika strony internetowej sprawia, że podświadomie bardziej jej ufamy. Łatwe do znalezienia powinny być dane kontaktowe oraz pozytywne sygnały z mediów społecznościowych. Co raz więcej osób zwraca też uwagę na certyfikat SSL zapewniający bezpieczne poruszanie się po stronie internetowej. Certyfikat ten jest oznaczony zielonym paskiem lub kłódką w przeglądarce internetowej, a sam adres strony rozpoczyna się wtedy od protokołu “https”.

Sama zaprojektowana wizualnie strona internetowa to nie wszystko. Ogromne znaczenie mają także opublikowane na niej treści i sposób sformułowania oferty. To oczywiste, że niedopuszczalne jest w opisach usług czy opisach produktów błędy gramatyczne i ortograficzne. Takie sygnały mogłyby zniechęcić internautów do podjęcia dalszych działań zakupowych.

Strony WWW Wrocław
https://www.dstdesign.pl/
BIG WAVE MEDIA SP. Z O.O.
UL. Stanisława Leszczyńskiego 4/29
50-078 Wrocław.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *