Z jakich kosmetyków do włosów warto korzystać?

Włosy bez odpowiedniej pielęgnacji szybko matowieją, łamią się, ciężko wyczarować z nich atrakcyjną fryzurę. Co zatem robić, żeby zawsze były zdrowe i piękne? Niebagatelną rolę w tym procesie odgrywają dobre kosmetyki.

Wymagane minimum

Absolutna podstawa, jeśli chodzi o pielęgnację włosów, to szampon plus odżywka. Szampon zmywa brud z włosów, ale służy głównie do mycia skóry głowy, dlatego wybierając konkretny kosmetyk należy uwzględnić właśnie potrzeby skóry. Odżywka nakładana jest już tylko na włosy, więc wystarczy dopasować ją pod tym kątem. Warto przy tym pamiętać, że włosy i skóra pewnie będą się z wiekiem zmieniać, dlatego kosmetyk, który sprawdzał się w młodości, niekoniecznie okaże się skuteczny po kilkunastu latach.

Naturalne preparaty do pielęgnacji włosów, jakie znaleźć można między innymi na https://eranatura.pl/naturalne-kosmetyki-do-wlosow/odzywki-do-wlosow-naturalne-kosmetyki/, wyróżniają się łagodniejszym składem, nie obciążają włosów i pozwalają skórze się wyciszyć, dzięki czemu łatwiej pozbyć się łupieżu, podrażnień czy nadmiernego wydzielania sebum.

Co jeszcze się przyda?

Maska do włosów to kosmetyk aplikowany średnio raz w tygodniu. Ma ona więcej skoncentrowanych składników aktywnych działających regenerująco i nawilżająco. Są też specjalne esencje wzmacniające włosy, preparaty na końcówki, peelingi do skóry głowy – bardzo przydatne przy łupieżu i mocno przetłuszczających się włosach. Nie należy jednak przesadzać z ilością preparatów pielęgnacyjnych, bo włosy muszą mieć czas odpocząć.

Kosmetyki dla mężczyzn

Mężczyźni z reguły noszą krótkie włosy, dlatego dobrym rozwiązaniem będą dla nich ekologiczne szampony w kostce, dostępne między innymi na https://eranatura.pl/kosmetyki-naturalne-dla-mezczyzn/. Szampony w kostce i mydła do mycia głowy są o tyle korzystne, że dobrze nawilżają włosy i można też nimi pielęgnować brodę.

Praktycznym dodatkiem do codziennej pielęgnacji jest specjalne serum, które pobudza wzrost włosów i zwiększa ich wytrzymałość, oraz olejek do włosów i brody, dzięki któremu modelowanie zarostu jest dużo łatwiejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *