Dlaczego pianka natryskowa jest atrakcyjną alternatywą dla ocieplenia?

Izolacja pianką natryskową istnieje od kilkudziesięciu lat, ale staje się coraz bardziej popularna jako środek izolujący przestrzenie na poddaszach i dachach.

Co to jest izolacja z pianki natryskowej?

Znana również jako pianka natryskowa lub natryskowa pianka poliuretanowa – jest alternatywą dla tradycyjnej izolacji budowlanej, takiej jak włókno szklane, wełna lub rolki z włókna mineralnego. Może być używana do izolacji dachu, strychu, ścian i podłóg, a szczególnie popularne jest ocieplenie poddasza pianką. Pianka jest aplikowana w postaci płynnej za pomocą spryskiwaczy elektrycznych, która następnie rozszerza się i zamienia w stałą powłokę. Ta pianka ma lepsze właściwości izolacyjne niż wiele alternatyw.

Do wyboru są dwa rodzaje izolacji pianką natryskową:

• Izolacja z pianki natryskowej o otwartych komórkach – ma komórki, które nie są całkowicie zamknięte. Dzięki temu pianka jest bardziej gąbczasta, bardziej miękka i elastyczna.
• Pianka zamkniętokomórkowa – komórki w tej formie są całkowicie zamknięte. Oznacza to, że powietrze i wilgoć nie mogą dostać się do wnętrza pianki, a pianka twardnieje i jest bardziej stabilna.

Izolacja z pianki natryskowej jest droższa niż inne formy materiałów izolacyjnych – jednak jest to inwestycja długoterminowa i warta zachodu. Trzeba jednak współpracować ze specjalistami, którzy wiedzą co robią – bo uszczelniając przestrzeń dachową tym materiałem, cyrkulację powietrza można ograniczyć do dachu i belek drewnianych. Może to prowadzić do kondensacji, która z kolei może ostatecznie doprowadzić do gnicia drewnianych podpór dachowych. Wbrew niektórym obawom – nowoczesne formy pianek nie będą wyrządzać żadnych szkód.

Pianka natryskowa a kredyt hipoteczny

Doradcy w zakresie kredytów hipotecznych i kapitału, mają dostęp do narzędzi, które dostarczają danych na temat kryteriów udzielania kredytów większości. Jest sporo kredytodawców, którzy udzielają kredytów hipotecznych dla domów z tego rodzaju izolacją – szczególnie chętnie, jeśli chodzi o typ otwartej komórki. Jest wielu kredytodawców hipotecznych, którzy mogą to zaakceptować, ale wcześniej kredytobiorcy muszą być w stanie spełnić określone kryteria dotyczące rodzaju i użytego materiału.

Jeśli więc jesteś zainteresowany kredytem hipotecznym na nieruchomość, w której zainstalowano izolację z pianki natryskowej lub zastanawiasz się nad jej zakupem (zawsze pytaj agenta nieruchomości, czy tak jest), powinieneś zasięgnąć porady, jaki rodzaj kredytu hipotecznego może być dla Ciebie najlepszy. Musisz dowiedzieć się jak najwięcej o instalacji – kiedy została zamontowana, jakiego typu (komórka otwarta czy zamknięta), czy została profesjonalnie zamontowana, czy jest dostępna gwarancja, jaki jest wiek nieruchomości i wiek dachu oraz wszelkie inne istotne informacje.

Nie zapominaj również, że instalacja izolacji z pianki natryskowej może mieć dobry wpływ na perspektywy odsprzedaży nieruchomości. To długoterminowa inwestycja, którą naprawdę warto się zainteresować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *