Drukarka termotransferowa od termicznej – czym się różni?

Do klasyfikacji drukarek można stosować różne kryteria. Drukarki termotransferowe należą do drukarek odpornych na uderzenia, ponieważ tworzą obrazy przy użyciu ciepła, a nie uderzenia. Druk odbywa się na specjalnych papierach zwanych taśmami termotransferowymi. Kalki termotransferowe są zwykle wytwarzane z wosku na bazie żywicy lub tuszu. Na tym właśnie polega taśma termotransferowa.

Głowica drukarki wykonana jest z oporowych kołków grzewczych. Jedna głowica drukująca zawiera kilka pinów, które są używane do drukowania. Kiedy szpilki stykają się z papierem, powodują stopienie żywicy lub wosku na nim z powodu ciepła. To topnienie jest tym, co jest odpowiedzialne za ukształtowanie się obrazu, który jest ostatecznie widziany.

Grzaniem pinów steruje mikroprocesor. W zależności od podgrzanego kołka powstają różne obrazy. Głowica drukująca jest zwykle wystarczająco szeroka, aby pokryć cały nośnik lub papier, który ma być wydrukowany. Te drukarki są popularne w drukowaniu różnych produktów, w tym przywieszek, etykiet i kodów kreskowych. Drukarki można podzielić na dwa główne typy, tj. Drukarki:

  • termiczne

  • termotransferowe.

Bezpośrednie drukarki termiczne działają w taki sposób, że obrazy są tworzone przez wypalanie kropek na papierze powlekanym, gdy głowica drukująca przesuwa się po papierze. Niemniej jednak te typy drukarek nie mogą działać przy drukowaniu na winylu termotransferowym, ponieważ ich konstrukcja na to nie pozwala. Technologia ta znalazła zastosowanie w drukowaniu na papierze w najwcześniejszych formach faksów.

Czym różni się drukarka termotransferowa od termicznej?

Drukarki termotransferowe są zaprojektowane w taki sposób, że zawierają kalki ribbon. Drukują, nakładając najpierw ciepło na taśmę. Taśmy termotransferowe Wrocław zwykle zawierają atrament na bazie wosku i po podgrzaniu topi się. Atrament na taśmie jest następnie przenoszony na papier, na którym należy wykonać nadruk. Tusz ochładza się i tworzy trwałe odciski. Jakość nadruku zwykle zależy od jakości drukarki i zawartej w niej kalki termoytansferowej Wrocław.

Druk termotransferowy można podzielić na trzy główne grupy. Te trzy typy to pełne kalki termotransferowe żywiczne, kalki ribbon woskowo-żywiczne i woskowe taśmy termotransferowe Wrocław. Do wykonywania pełnych taśm woskowych używana jest powłoka tuszu na bazie wosku. Dlatego można je łatwo stopić przy użyciu niskich temperatur. Są to najczęściej dostępne kalki termotransferowe Wrocław,, przez co są również najtańsze. Trwałość obrazów wykonanych na tych materiałach jest bardzo niska.

Jak nazwa sugeruje, taśmy woskowo-żywiczne są wykonane zarówno z pełnej taśmy żywicznej, jak i pełnej taśmy woskowej. Ich temperatura topnienia jest wyższa w porównaniu do pełnych taśm woskowych. Zazwyczaj do ochrony przed warunkami atmosferycznymi stosuje się taśmy woskowo-żywiczne. Biorąc pod uwagę materiał, z którego są wykonane, te taśmy zapewniają trwalsze obrazy.

Więcej informacji? Sprawdź:https://ribbonttr.com/baza-wiedzy-kalki-termotransferowe/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *