Innowacje fryzjerskie a częstotliwość rozjaśniania i farbowania włosów

Wraz ze zmianą pory roku i zbliżaniem się do jesieni pojawia się wiele pytań dotyczących zmiany koloru włosów. Jak często możesz farbować swój kolor włosów – lub utrzymywać go – to świetne pytanie, które należy zadać, jeśli chodzi o zdrowie farbowanych włosów.

Dzisiejsze innowacje w technologii farbowania włosów oznaczają, że zmienianie lub wzmacnianie naturalnych odcieni włosów nie musi być z natury szkodliwe, ale to, jak często się to robi, zależy od tego, jak się to robi – i jak dbasz o to między wizytami w salonie fryzjerskim z odpowiednim myciem włosów a konserwacja. Dobrą wiadomością jest to, że nie ma powodu, dla którego farbowane włosy nie mogą pozostać w świetnej formie.

Jak często możesz bezpiecznie farbować włosy?

Zależy to przede wszystkim od tego, jaką metodę koloryzacji wybierzesz: koloryzacja permanentna, koloryzacja półtrwała czy koloryzacja demi-permanentna oraz czy w procedurze będą potrzebne rozjaśniacze do włosów. Trwały kolor włosów ma największy potencjał do uszkodzenia włosów ze względu na zaangażowaną chemię i powinien być wykonywany bardzo ostrożnie. Amoniak i nadtlenek wodoru łączą się, aby otworzyć łuski włosa, aby dotrzeć do wewnętrznej struktury i zmienić kolor. Trwały kolor włosów może rozjaśnić lub przyciemnić i może trwać do 8 tygodni, chociaż może wymagać korekty u nasady, gdy twój naturalny kolor rośnie i pojawiają się odrosty.

Trwała koloryzacja to najlepszy sposób na pełne pokrycie siwych włosów, a bardziej chodzi o ich wyhodowanie niż wypłukanie. Może być stosowany w dowolnym procesie lub technice barwienia, w tym w pojedynczym procesie (tylko wybielanie), podwójnym procesie, rozjaśnianiu, przyciemnianiu i balayage.

Jeśli używa się dużej ilości rozjaśniacza, aby znacznie rozjaśnić włosy, co określa się mianem „liftingu”, twoje włosy mogą być bardzo porowate, co oznacza, że ​​są podatne na utratę wilgoci, kruche i podatne na przebarwienia środowiskowe, takie jak dym lub barwniki kosmetyczne inne produkty do włosów mogą zawierać.

Jak więc dbać o rozjaśnione włosy?

W takim przypadku licz na odczekanie co najmniej 4 tygodnie przed powtórzeniem procesu koloryzacji, aby uchronić włosy przed potencjalnym uszkodzeniem. Im rzadziej, tym lepiej. Oczywiście, jeśli twoje włosy są bardzo krótkie i często je obcinasz, uszkodzenie włosów nie ma większego znaczenia. Nadal istnieją opcje, jak pozbyć się miedzianych włosów, jeśli twoja blond czupryna staje się pomarańczowa między wizytami u fryzjera. Ponowne farbowanie na całej długości włosów można bezpiecznie wykonać mniej więcej co 8 tygodni, ale jeśli chcesz po prostu zmienić tonalność – ogrzać je lub schłodzić – są mniej trwałe i nieniszczące – opcje.

Częstotliwość poprawek korzeni zależy od tego, jak długo możesz tolerować obserwowanie odrostu, a ponieważ są one wykonywane na „dziewiczych” włosach, częstotliwość zależy od Twojego uznania. Ponowne farbowanie na całej długości włosów można bezpiecznie wykonać mniej więcej co 8 tygodni, ale jeśli chcesz po prostu dokonać zmiany tonalnej – podgrzać lub schłodzić – są mniej trwałe – i nieniszczące – opcje, takie jak glazury lub tonery w kategorii kolorów półtrwałych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *