Instalacja ramki tablicy rejestracyjnej? Dowiedz się, czy śrubokręt wystarczy!

Formuła 1

Nauczenie się, jak zainstalować ramkę do tablicy rejestracyjnej, to na pewno łatwe i samodzielne zadanie. Głównym powodem, dla którego powinieneś się tego nauczyć, jest oczywiście uniknięcie zgubienia tablicy rejestracyjnej gdzieś na drodze. Jeśli tak się stanie, oznacza to stracony czas (i być może pieniądze) na zdobycie nowej. Ramki do tablic rejestracyjnych w większości przypadków wykonane z tworzywa sztucznego, więc z biegiem czasu, głównie z powodu warunków pogodowych i drogowych, sta się kruche. Ta wiedza może się również przydać, jeśli np. zderzak został wymieniony, a rama musi zostać ponownie zamontowana.

Cała wymiana zajmie tylko kilka minut. Nie są potrzebne żadne specjalne narzędzia, w większości przypadków wystarczy płaski śrubokręt.

Jak usunąć starą ramkę tablicy rejestracyjnej?

Pierwszym krokiem do nauczenia się montażu ramki tablicy rejestracyjnej jest zdjęcie tablicy i starej ramki. Istnieją różne rodzaje ramek pod tablice rejestracyjne pod względem materiałów i systemów mocowania tablicy rejestracyjnej. Najczęstsze to:

  • Rama tablicy rejestracyjnej jest dostarczana w jednym kawałku (bez odłączanych części); płyta przeznaczona jest do wsuwania w ramę z lewej lub prawej strony.

  • Rama posiada małe zawiasy na górnej lub dolnej stronie. Oznacza to, że przód można otworzyć jak drzwi i zwolnić tablicę rejestracyjną.

  • Na ramie znajdują się małe plastikowe kłódki w dwóch lub trzech punktach. Kłódki są wyjmowane, a tablica rejestracyjna zwalniana.

Oczywiście systemów jest więcej, ale to są te podstawowe. Bez względu na sytuację, powinno być łatwo wpaść na pomysł, jak zainstalować ramkę tablicy rejestracyjnej. Jedno spojrzenie powinno wystarczyć, aby zobaczyć, co masz zrobić.

Również rama tablicy rejestracyjnej może być wykonana z metalu (cienka blacha), co nie zmienia niczego w procedurze. Podstawowa zasada instalacji ramki tablicy rejestracyjnej jest taka sama. Może nawet lepiej, ponieważ metalowe oprawki są może trwalsze. Tak więc, gdy już zorientujesz się, jak płyta jest utrzymywana na miejscu, wtedy: wyjmij tablicę rejestracyjną. Przesuń na bok, otwórz ramę lub wyjmij plastikowe kłódki, w zależności od rodzaju posiadanej ramki.

Po wyjęciu tablicy rejestracyjnej znajdziesz dwie (lub więcej) śruby mocujące ramę. Śruby te mają wstępnie zdefiniowane pozycje (zwykle z plastikowymi tulejkami) wykonane przez producenta, aby uniknąć konieczności wiercenia innych otworów. Jeśli trzeba było wywiercić dodatkowe otwory, może pojawić się rdza i z czasem powodować problemy (zwłaszcza na tylnej klapie). Odkręć śruby za pomocą płaskiego śrubokręta lub śrubokręta krzyżakowego.

Jak zainstalować nową ramkę do tablicy rejestracyjnej?

Teraz, po usunięciu starej ramki, wykonaj następujące czynności. Weź nową ramkę tablicy rejestracyjnej i spójrz, jaki jest jej system do utrzymywania tablicy na miejscu. Jeśli ma być wsunięta lub są zawiasy, natychmiast przystąp do montażu ramy. Jeśli są kłódki (tak jak w tym przypadku), to najlepiej je zdjąć przed zamontowaniem ramy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *