Jak pozyskać pracowników z Ukrainy?

Coraz więcej polskich firm decyduje się na zatrudnienie pracowników z Ukrainy. Jak pozyskać ich do pracy?

Ukraińcy często wybierają Polskę jako miejsce emigracji zarobkowej. Poprzez firmy jak agencja pośrednictwa pracy pracownicy z Ukrainy stają się łatwo dostępni dla każdego pracodawcy – bez złożonych formalności dotyczących zatrudnienia siły roboczej z zagranicy.

Kiedy warto zdecydować się na pracowników z Ukrainy?

Pracownicy z Ukrainy doceniani są na polskim rynku pracy. Najczęściej zatrudniani są na stanowiskach niewymagających posiadania specjalnych kwalifikacji, między innymi w branży mechanicznej, magazynowej, budowlanej.

Przedsiębiorcy wybierają pracowników z Ukrainy zarówno wtedy, gdy kompletują stałą załogę, jak i wtedy, gdy potrzebują pracowników tymczasowych, na przykład do prac sezonowych.

Zatrudnienie obcokrajowców przez agencję – dlaczego warto?

Sprawy formalne dotyczące zatrudnienia obcokrajowca są złożone. Gdy pracodawca chciałby zdecydować się na stworzenie miejsca pracy dla obywatela Ukrainy, musi zadbać o dopełnienie wszystkich obowiązków związanych z legalną pracą. Nic więc dziwnego, że dużym zainteresowaniem cieszą się agencje pośrednictwa pracy, które wyręczają przedsiębiorców w tych formalnościach.

Poprzez kompleksową obsługę, jaką świadczy agencja pośrednictwa pracy pracownicy z Ukrainysą dostępni dla pracodawcy znacznie łatwiej. Agencje zapewniają wtedy kompleksową pomoc, która obejmuje:

  • rekrutację pracowników z Ukrainy, aby dostarczyć klientowi osoby o odpowiednich kwalifikacjach
  • formalności dotyczące zatrudnienia obcokrajowca, w tym sprawy dotyczące uzyskania dokumentów uprawniających do pobytu i pracy w Polsce
  • sprawy kadrowe i płacowe dla prostych rozliczeń
  • organizację zakwaterowania i przejazdu dla pracowników

Jak wybrać dobrą agencję oferującą pracowników z Ukrainy?

Wybierając odpowiednią agencję pośrednictwa pracy pracowników z Ukrainy warto skoncentrować się przede wszystkim na ofertach wyróżniających się kompleksową obsługą. Dobra agencja może zapewnić swoim klientom pełne wsparcie związane z zaangażowaniem obcokrajowców, a także ma w tym duże doświadczenie oraz cieszy się renomą potwierdzoną pozytywnymi opiniami. Dzięki temu może zadbać o pełne zadowolenie swojego klienta z nowych pracowników i z udanej współpracy.

Zatem poprzez firmy jak agencja pośrednictwa pracy pracownicy z Ukrainy są dostępni na korzystnych warunkach – szybko, wygodnie, bez złożonych formalności. Dzięki temu każdy pracodawca może łatwo rozszerzyć lub uzupełnić swoje kadry bez ponoszenia wysokich kosztów.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *