Jeśli komercyjny monitoring – to tylko profesjonalny. Dlaczego?

Bezprzewodowy system kamer CCTV to bardzo skomplikowany system, dlatego nic dziwnego, że jednym z najczęstszych pytań, które zadają firmy, które chcą zainstalować komercyjny system nadzoru wideo CCTV lub chcą rozszerzyć istniejący komercyjny system nadzoru wideo CCTV, jest to, czy mogą zainstalować kamery bezprzewodowe w celu zmniejszenia kosztów lub zamontować kamerę w zdalnej lokalizacji.

Rzeczywiście, technologia bezprzewodowa przeszła w ostatnich latach długą drogę, a bezprzewodowe systemy CCTV są w sprzedaży na poziomie komercyjnym – zwykle można je znaleźć nawet w sklepach detalicznych. Systemy te są często skierowane do klientów indywidualnych, a nawet właścicieli małych firm i chociaż systemy te mogą dobrze działać w tego typu środowisku, istnieją poważne problemy z tymi systemami, które sprawiają, że niezbyt dobrze pasują do komercyjnego systemu monitoringu CCTV i dlatego lepiej jest zainwestować w profesjonalny zestaw kamer, taki jak: https://monitoring-wroclaw.com/. Poniżej znajdziesz kilka powodów, dla których bezprzewodowy system CCTV niekoniecznie najlepiej pasuje do Twojego obiektu komercyjnego.

Problemy z siłą sygnału bezprzewodowego CCTV

Jak w przypadku każdego systemu bezprzewodowego, siła sygnału bezprzewodowego może być poważnym problemem. Komercyjne systemy CCTV często mają do pokonania większe odległości, a komercyjne systemy CCTV zazwyczaj zapewniają lepszą jakość obrazu niż systemy mieszkaniowe. W przypadku obrazów o wyższej jakości do wytworzenia tego obrazu potrzeba więcej danych. W przypadku systemu bezprzewodowego w większym środowisku komercyjnym staje się to problematyczne i może powodować problemy z zakłóceniami obrazu. Kiedy komercyjny system CCTV chroni cenne obszary i przedmioty w Twojej firmie, brak odpowiedniego zasięgu bezprzewodowego może narazić Cię na niebezpieczeństwo. Zobacz również.

Bezprzewodowe wideo CCTV – sygnał zakłócony przez pogodę

W ten sam sposób, w jaki słaby sygnał może zakłócić sygnał wideo, w przypadku kamer bezprzewodowych umieszczonych na zewnątrz pogoda może odgrywać rolę w bezprzewodowym komercyjnym systemie CCTV. Zdarzenia pogodowe, takie jak ulewny deszcz lub śnieg, mogą zakłócać sygnał bezprzewodowy do takiego stopnia, że sygnał może zostać zakłócony i stworzyć sytuację, w której bezprzewodowy system CCTV nie rejestruje obrazu, co jest nie do pomyślenia, jeśli chodzi o zabezpieczenie bezpieczeństwa na obszarze komercyjnym.

Zasilanie bezprzewodowej kamery CCTV

Jeden element, który zwykle nie jest brany pod uwagę, gdy składany jest wniosek dotyczący bezprzewodowych kamer CCTV: zasilanie. Bezprzewodowe kamery CCTV nadal potrzebują zasilania, aby nagrywać i przesyłać obrazy, a to nadal będzie wymagało podłączenia do kamery. Często te trasy okablowania mogą być krótkie i prowadzić do lokalnych źródeł zasilania, jednak nadal należy to wziąć pod uwagę. W jaki sposób można zasilić te kamery w przypadku kamer, które znajdują się daleko na zewnątrz? Czy możesz użyć energii słonecznej? W inny sposób? Jest to ważny element, który należy wziąć pod uwagę, zanim podejmiesz decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *