Krosno miastem akademickim! Dlaczego warto studiować lokalnie w PANS?

Od dwóch dni KPU może szczycić się tytułem Akademii, a Krosno – miasta akademickiego. To sprawia, że przyszli studenci zaczynają się przyglądać temu, co Akademia Nauk Stosowanych ma do zaoferowania. Jeśli jesteś wśród i myślisz o tym, czy i dlaczego warto tutaj studiować lokalnie – chętnie Ci to wyjaśnimy konkretnymi argumentami.

Tysiące studentów w całym województwie decyduje się na studia w lokalnych instytutach zamiast na tradycyjnych uniwersytetach w większych miastach. Nie jest to niespodzianką, ponieważ istnieje wiele zalet studiowania lokalnie – a oto niektóre z nich, o których warto pomyśleć również w kontekście PANS.

Tak możesz oszczędzać pieniądze

Niższe opłaty to główna zaleta. Nie jest tajemnicą, że wielu studentów boryka się z opłatami za naukę i podstawowymi kosztami nauki. Inflacja doprowadziła do znacznego wzrostu liczby studentów szukających pomocy – nie zniechęcaj się! Studiując na PANS w Krośnie możesz zaoszczędzić nie tylko na opłatach za studia, ale także na noclegach. Średni tygodniowy czynsz za zakwaterowanie dla studentów wzrósł – tych opłat można łatwo uniknąć, decydując się na pobyt w domu.

Znajome otoczenie

Przystosowanie się do życia nie tylko z zupełnie nowym zestawem ludzi, ale także w nieznanym mieście może być przytłaczające. Studia lokalne oznaczają, że możesz pozostawać w kontakcie ze znajomymi i rodziną. Plus – znasz już najlepsze miejsca.

PANS – równie dobra, co uczelnie w wielkich miastach

PANS jest zatwierdzonym instytutem, a kierunki tamże oferowane są akredytowane przez uniwersytety, co oznacza, że nie przegapisz standardów nauczania. W rzeczywistości bycie częścią mniejszej grupy studentów, w przeciwieństwie do ogromnej sali wykładowej, oznacza, że otrzymasz nieocenione indywidualne wskazówki i informacje zwrotne od swoich wykładowców, co zapewni niezrównany poziom wsparcia przez cały okres studiów.

Perspektywy na przyszłość

PANS to Akademia stawiająca na praktyczne nauczenie i mająca liczne powiązania z firmami, które wzbogacą Twój zakres wiedzy, możliwości i przyspieszą rozpoczęcie przyszłej kariery. Ich oferta szkolnictwa wyższego obejmuje praktyki zawodowe, co oznacza, że współpracują z organizacjami, które pomagają zatrudniać studentów. Oprócz tego pracują nad tym, aby zapewnić Ci najlepsze wsparcie przez cały okres studiów, zapewniając maksymalne wykorzystanie czasu spędzonego w sali wykładowej. Dowiedz się, co oferuje PANS lub skorzystaj z nadchodzących wydarzeń otwartych.

Jest to oferta interesująca zwłaszcza dla osób myślących o kształceniu się w zawodzie nauczyciela, gdyż Akademia w Krośnie będzie mogła od tej pory samodzielnie prowadzić te kierunki. Bez względu na to, czy chodzi Ci po głowie wychowanie fizyczne, filologia angielska, czy też pedagogika szkolna i wczesnoszkolna – te kierunki dostępne w PANS są naprawdę interesujące i zachęcające. Zatem rozważ koniecznie możliwość lokalnego studiowania w Krośnie, bo to naprawdę otwiera perspektywy na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *