Ładunek ponadnormatywny w transporcie powietrznym – czy warto?

W ostatnim czasie można zaobserwować wzmożone zainteresowanie powietrznym transportem ponadgabarytowym. Dlaczego? Ponieważ to szybki i łatwy sposób na przetransportowanie dużych ładunków z miejsca A do miejsca B. Przede wszystkim należy mieć świadomość, że spedycja jest działalnością profesjonalną. Głównie polega ona na tym, aby zapewnić zleceniodawcy szereg czynności, takich jak: transport czy załadunek towaru. Dodatkowymi czynnościami, które obejmuje spedycja, mogą być: pakowanie, przeładunek czy nawet magazynowanie. Oczywiście spedycja dzieli się na kilka wariantów: samochodowy oraz powietrzny, a także intermodalny.

Ponad gabarytowy transport lotniczy to najbardziej specjalistyczna forma usług spedycyjnych. Przede wszystkim cechuje ją ekspresowa szybkość transportu, a także wysoki stopień bezpieczeństwa. Zdecydowanie się na transport wielkogabarytowy drogą powietrzną to jedna z najlepszych możliwości, jaka istnieje. Warto wiedzieć, że korzystanie z lotniczego transportu gabarytowego to wybranie najbardziej kompleksowej opcji. Wpływ ma na to fakt, że organizacja transportu lotniczego obejmuje przeładunek, usługi celne i organizację odprawy. To ważne dla jakości realizacji całego transportu.

Czy warto korzystać z transportu ponadnormatywnego?

Zdecydowanie się na skorzystanie usług spedycji lotniczej, czyli skorzystanie z ponad gabarytowego transportu lotniczego to doskonały wybór, jeśli chodzi o czas dostarczenia przesyłki. Korzystanie z transportu powietrznego to najszybsza możliwość przetransportowania dowolnej przesyłki w ekspresowym tempie, ponieważ samoloty są najszybszym środkiem transportu.

Istotne jest również to, że samoloty kontrolę celną przechodzą dopiero w miejscu docelowym, co pozwala zaoszczędzić czas, który jest cenny szczególnie jeśli chodzi o transport warzyw, owoców czy farmaceutyków.

Warto postawić na skorzystanie z powietrznego transportu ponad gabarytowego, szczególnie w przypadku potrzeby pokonania tras dalekich, a nawet międzykontynentalnych. Ponad gabarytowy transport lotniczy sprawdzi się również w kwestii nadawania przesyłek zawierających substancje niebezpieczne lub zagrażające zdrowiu. Jednakże zorganizowanie takiego transportu jest droższe.

Transport gabarytowy – ZTE

Decydując się na skorzystanie z usług transportu ponadnormatywnego, dobrze jest wybrać odpowiednią firmę, która zapewni wysokiej jakości usługi. ZTE Katowice to ekipa profesjonalistów, którzy kompleksowo zorganizują transport ładunków specjalnych i ponadgabarytowych drogą lotną. Taką usługę wykonują wyszkoleni i wykwalifikowani operatorzy logistyczni, dlatego należy wykonanie jej zamówić ze sporym wyprzedzeniem czasowym. Warto się na taką formę zdecydować gdy: ładunku są narażone na uszkodzenia mechaniczne, przewożone są ładunki o wysokiej wartości czy takie, które są narażone na szybkie przeterminowanie, zniszczenie czy zestarzenie się, bądź w przypadku transportu elementów przeznaczonych do produkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *