Naturalne olejki – alternatywa dla syntetycznych rozwiązań

Olejki eteryczne są pozyskiwane z kwiatów i roślin i znane są z tego, że pobudzają układ nerwowy i działają uspokajająco. Czy w Twojej apteczce jest mnóstwo bezużytecznych kapsułek, maści i dziwacznych urządzeń medycznych, które kupiłeś w internecie? Nie można cię winić: chociaż naturalne produkty medyczne wydają się zbyt drogie, syntetyczne rozwiązania farmaceutyczne obciążają ciężarem reakcji alergicznych i skutków ubocznych. Jedyną rzeczą, z której zrezygnowałeś, jest odebranie od chemika tego, co radzi twój „wszechwiedzący przyjaciel”, a kiedy to nie zadziała, cokolwiek powie następna reklama telewizyjna. Ale efekt końcowy jest daleki od satysfakcjonującego, jeśli szukasz zaufanego, naturalnego wybawiciela dla Twojego dobrego samopoczucia, odpowiedzią jest aromaterapia.

Stuletnia praktyka stosowania ziół i olejków eterycznych okaże się odpowiedzią na Twoje modlitwy. Aromaterapia wykorzystuje olejki eteryczne, pozyskiwane z kwiatów i roślin poprzez destylację z parą wodną lub tłoczenie na zimno. Wiadomo, że stymuluje układ nerwowy poprzez miejscowe stosowanie i aromat – różne ekstrakty roślinne i kwiatowe mogą pomóc złagodzić stres, wzmocnić układ odpornościowy, zapewnić różne korzyści kosmetyczne i powstrzymać różne dolegliwości.

Olejek eteryczny z lawendy

Nosiciel aromaterapii, lawendowy olejek eteryczny o uspokajającym, kwiatowym zapachu, działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwdepresyjnie w jednym. Dodaj kilka kropel do wody do kąpieli – ożywia układ krążenia, redukując widoczne oznaki starzenia, takie jak zmarszczki i drobne linie. Jego właściwości antyseptyczne przyspieszają również gojenie się blizn na skórze – dodaj trochę do codziennego kremu nawilżającego, aby uzyskać pozbawioną skaz skórę i kontrolować trądzik (jeden składnik na wszystkie problemy z włosami i skórą).

Niejeden znany ekspert w dziedzinie urody, mówi, że naturalne olejki eteryczne działają na zmysł węchu w celach kosmetycznych, takich jak:

• odmładzanie skóry,
• leczenie wypadania włosów,
• pigmentacja,
• problemy psychologiczne, takie jak depresja, uspokajanie niepokoju i radzenie sobie z wysokim ciśnieniem krwi.

Olejek eteryczny z lawendy jest niezbędny. Może być stosowany na dłoniach, gdy jesteś zmęczony lub zestresowany i zmieszany z żelem Aloe Vera lub lodowatą wodą w celu leczenia oparzeń słonecznych. Może również leczyć egzemę i bóle stawów. Wdychaj bezpośrednio lub poprzez dyfuzję, aby wspomóc trawienie. Pomaga odstraszać owady i jest naturalnym odświeżaczem powietrza. Po wcieraniu w skronie doskonale łagodzi ból głowy. Spryskaj poszewkę poduszki, a bezsenność to już przeszłość.

Oczywiście olejek eteryczny lawendowy jest jednym z wielu przykładów tych, z których możesz i nawet powinieneś skorzystać. Warto pogłębić swoją wiedzę na ten temat, by wiedzieć kiedy i przy jakich okolicznościach sięgnąć po konkretny olejek eteryczny. To może naprawdę wnieść nową jakość do twojego życia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *