Noclegi w apartamentach w Zakopanem – na każdą porę roku!

Zakopane leży około 90 kilometrów na południe od Krakowa i leży w imponującej dolinie Tatr Wysokich. Zakopane jest znane na całym świecie jako największy ośrodek sportów zimowych w Polsce – ale latem ma również naprawdę wiele do zaproponowania. Czy wiesz, że ten zakątek naszego kraju był gospodarzem nie tylko różnych mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, ale także mistrzostw świata w biathlonie? Nieoficjalnie Zakopane nazywane jest stolicą Tatr i nazywane jest zimową stolicą Polski. Dzięki temu apartamenty w Zakopanem są szybko wynajmowane, zwłaszcza w sezonie zimowym – ale noclegi Zakopane są warto rezerwowania o każdej porze roku. Rozejrzyj się więc po to, aby znaleźć zakwaterowanie, którego szukasz i zarezerwować je bezpośrednio.

Apartamenty w Zakopanem, stolicy Tatr

Z dowolnego zakątka w Polsce i za granicą możesz przylecieć do Krakowa i wynająć samochód lub skorzystać z autobusu lub pociągu, aby dostać się do swojego mieszkania w Zakopanem. Zakopane jest jednym z najbardziej wysuniętych na południe miast Polski i leży w najwyższym punkcie 1130 m n.p.m. Pieszo można bardzo przyjemnie zwiedzać miasto. Przy ulicach można zobaczyć wiele pięknych drewnianych domów, które zostały zbudowane w tzw. stylu zakopiańskim. Tutaj góralska architektura została połączona z nowoczesnymi akcentami secesji. Dziś w pierwszym domu zaprojektowanym przez architekta Stanisława Witkiewicza, Villa Koliba, mieści się muzeum, które dostarcza imponujących informacji na temat tego ciekawego stylu architektonicznego. Ambitni wędrowcy przejdą część liczącego prawie 3000 km „Międzynarodowego Górskiego Szlaku Przyjaźni Eisenach-Budapeszt”, który również prowadzi przez Zakopane i oferuje zapierające dech w piersiach widoki na Tatry Wysokie. Jeśli kochasz wyraziste widoki, wybierz się kolejką linową, która prowadzi na Gubałówkę. Na około 1126 m n.p.m. znajduje się punkt widokowy i niewielka osada ze sklepami, restauracjami i małą kapliczką.

Spędź udany urlop w prywatnym apartamencie w Zakopanem!

Spędzając urlop w prywatnym apartamencie wakacyjnym w Zakopanem, dokonałeś dobrego wyboru, ponieważ w ostatnich latach miasto stało się modną destynacją, popularną nie tylko wśród narciarzy alpejskich, ale także wśród snowboardzistów i freestylerów. Będziesz miał szansę odkryć dla siebie ośrodki narciarskie:

  • Gubałówka,

  • Kasprowy Wierch,

  • Nosal.

Niezliczone kilometry tras prowadzą przez imponujące zaśnieżone krajobrazy i zachęcają entuzjastów narciarstwa do imponujących występów nawet na czarnych trasach. Nie tylko narciarze zjazdowi znajdą tu swoje Eldorado, ale także specjaliści od saneczkarstwa i narciarstwa biegowego będą spokojni. A po wspaniałym dniu śnieżnym można spotkać się na après-ski w chatkach, w Zakopanem lub w restauracjach mniejszych wiosek w okolicy. W następnym sezonie chcesz, aby kolejny ośrodek narciarski pomógł Ci szlifować Twoje umiejętności? Co powiesz na odpowiedni Apartament w Zakopanem w sezonie letnim? Poznaj to miasto w każdą porę roku i sam zdecydujesz, kiedy odpowiada Ci najbardziej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *