Ojciec Chrzestny – gdzie obejrzeć i czego może Cię nauczyć?

Napisany przez Charliego Nessa „Ojciec chrzestny” to film, którego premiera odbyła się w latach 70., a którego tematem jest przestępczość. Fabuła tego filmu jest taka, że Don Corleone jest osobą odpowiedzialną za rodzinę mafijną z siedzibą w Nowym Jorku. W filmie Don bierze ślub i jako ojciec robi wszystko, aby ślub jego córki przebiegł pomyślnie.

Jego syn Michael wrócił z wojny, ale nie ma zamiaru uczestniczyć w biznesie, który prowadzi jego ojciec. W tym filmie don okazuje się być dobry dla ludzi, którzy szanują jego, jego interesy i rodzinę, i nie pozwoli, aby ktokolwiek stawał na drodze jego rodzinie i interesom.

Ojciec Chrzestny – gdzie obejrzeć?

Ojciec chrzestny (część I, II i III) to klasyczne filmy (na podstawie bestsellerowej powieści), które przetrwały próbę czasu. „Ojciec chrzestny” to nie tylko zabawna saga gangsterska, ale także opowieść o władzy, rodzinie i kapitalizmie. Zawiera mnóstwo treści i oferuje bardzo ważne lekcje życia. To z pewnością oferta nie do odrzucenia. Film (wszystkie części) możesz obejrzeć tutaj: https://zalukaj-ekino.pl/ojciec-chrzestny-wszystkie-czesci-po-kolei-gdzie-ogladac-serie-filmow/.

Czego możesz się nauczyć z tego filmu?

Nie składaj obietnic, których nie możesz dotrzymać. Twoje słowo jest najważniejszą rzeczą, jaką masz do zaoferowania. Nie traktuj tego lekko. Zawsze zastanów się, czy możesz spełnić obietnicę, czy nie. Można również odmówić prośbie (chyba że dzieje się to w dniu ślubu Twojej córki).

Nie wtrącaj się w życie osobiste innych ludzi. Zwłaszcza nie wtrącaj się w życie małżeństwa. Plotkowanie lub udzielanie porad w sprawach osobistych jest i zawsze powinno być traktowane z dezaprobatą. Dokładnie takie jest czyjeś życie osobiste – jest osobiste i należy szanować prywatność. Kiedy Connie i Carlo kłócą się przy stole, Sonny próbuje interweniować, ale pani Corleone go ucisza: „Sonny, nie mieszaj się”.

Rodzina jest najważniejsza. Krew jest gęstsza niż woda. „Mężczyzna, który nie spędza czasu z rodziną, nigdy nie będzie prawdziwym mężczyzną” oraz „jedynym bogactwem na tym świecie są dzieci, większe niż wszystkie pieniądze i władza na ziemi”. – Don Vito Corleone

Nie sprzeciwiaj się swojej rodzinie. Nie bądź jak Fredo Corleone. Nieważne, jak bardzo nie lubisz swojej rodziny, ona nadal jest twoją rodziną. Z szacunku nie postępujcie wbrew własnej krwi, chyba że jesteście gotowi ponieść konsekwencje wyobcowania (lub śmierci). „Fredo, jesteś moim starszym bratem i kocham cię. Ale nigdy więcej nie sprzeciwiaj się rodzinie.” – Michael Corleone.

Nie kieruj się emocjami. Działaj dopiero po rozważeniu wszystkich możliwych wyników, które pojawią się po twoim działaniu. Myśl mądrze i dyplomatycznie. Wybuchy emocji, takie jak wybuchy emocji Santino „Sonny’ego” Corleone, ostatecznie prowadzą do upadku. Dlaczego? Ponieważ stał się przewidywalny. Nigdy nie bądź przewidywalny. „Nigdy nie nienawidź swoich wrogów. To wpływa na twój osąd.” Michael Corleone.

Nie traktuj wszystkiego zbyt osobiście. Czasami po prostu musisz o tym pamiętać – tego w filmie również nauczy Cię Michael Corleone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *