Proces treningu a masaż leczniczy – jakie to ma znaczenie?

Sportowiec wie, ile poświęcenia potrzeba, aby odnieść sukces. Bez względu na to, do czego się przygotowujesz – czy to konkurs, wielki mecz, maraton czy cokolwiek innego w tym zakresie – nie jest tajemnicą, że potrzeba treningu jest rozległa. W przypadku każdego wyczynu sportowego musisz ćwiczyć mięśnie i tkanki, aby działały tak, jak chcesz. Nieuchronnie może to prowadzić do bolesności lub bólu. Chociaż jest to drobne niepowodzenie, nie zmienia to faktu, że tymczasowo utrudnia proces treningu.

Na szczęście może pomóc masaż leczniczy

Ten rodzaj fizjoterapii jest powszechnie stosowany u sportowców, których mięśnie mogły doświadczać dłuższych okresów nadużywania. Pomaga w rozluźnieniu ciasnych miejsc i sprawia, że ​​regeneracja jest szybsza i łatwiejsza – dzięki czemu możesz wrócić do sportu tak szybko, jak to możliwe. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jakie korzyści może przynieść Ci masaż leczniczy, skontaktuj się z fizjomasaz.pl już dziś.

Zrozumienie swoich tkanek miękkich

Sprzęt do tenisaTwoje mięśnie składają się z wielu małych, cienkich włókien, które kurczą się na polecenie, współpracując, aby zmobilizować Twoje grupy mięśniowe. Twoje mięśnie są przymocowane do kości przez tkanki łączne, zwane ścięgnami, które umożliwiają ruch części ciała. Twoje kości są następnie połączone twardszymi pasmami tkanki łącznej, zwanymi więzadłami, które zapewniają dodatkową stabilność. Twoje więzadła są pokryte jeszcze jedną tkanką łączną zwaną powięzią. Każda z tych tkanek łącznych należy do tej samej kategorii „tkanek miękkich” i każda z nich odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu.

Tkanki miękkie pomagają w mobilizacji stawów i dodają organizmowi siły potrzebnej do wykonywania zadań. Pomagają ci w wykonywaniu niezliczonych wyczynów fizycznych, ale działają też, aby ograniczyć cię przed zbytnim przemęczaniem się. Tkanki miękkie mogą zostać uszkodzone przez pewne obciążenia, zwłaszcza te spowodowane powtarzającymi się czynnościami podczas aktywności sportowej, choć prawda jest taka, że masaż przyda się każdemu. Masaż leczniczy może pomóc jak najszybciej wrócić do formy i pomóc w zapobieganiu niechcianym kontuzjom poprzez rozluźnienie napiętych mięśni.

Poprawa wydajności dzięki masażowi terapeutycznemu

Sportowcy mogą skorzystać z masażu terapeutycznego zarówno przed, jak i po treningu. Twój fizjoterapeuta może również zalecić inne rodzaje masażu jako uzupełnienie zabiegów fizjoterapeutycznych:

  • Uwolnienie mięśniowo-powięziowe. Ten rodzaj masażu tworzy przestrzeń dla tkanek, które mogą zostać uwięzione przez zniekształcenia lub zrosty powięzi, uwalniając je od skurczów.

  • Głęboki masaż tkanek. Ten rodzaj masażu rozluźnia mięśnie i ich tkankę łączną.

  • Szwedzki. Ten rodzaj masażu rozluźnia wszelkie sztywne lub napięte mięśnie, które możesz mieć, umożliwiając zwiększony przepływ krwi i drenaż płynów z opuchniętych obszarów.

Głównym celem masażu terapeutycznego jest uśmierzanie bólu i gojenie. Terapia masażu sportowego może być również stosowana przed rozpoczęciem rygorystycznych ćwiczeń, ukierunkowanych na określone mięśnie i tkanki, które są najczęściej używane w Twoim sporcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *