Rzeczywistość w dobie pandemii: czy to dobry czas na inwestycje?

W ciągu ostatniego miesiąca w okresie pandemii koronawirusa zaobserwowaliśmy duży spadek na rynkach akcji na całym świecie. Wielu ekspertów rynkowych twierdzi, że podobnie jak wiele innych kryzysów, ten również minie i dobiegnie końca, ale najważniejsze jest, aby inwestorzy pamiętali o trwającym wpływie na rynki. Przeczytaj dobrze nasz artykuł o rynkach, korzystając z opinii ekspertów.

Rzeczywistość inwestycji w 2020

Istnieje słynny cytat Warrena Buffeta, który pasuje do obecnej sytuacji na rynkach: „Bój się, gdy inni są chciwi, i bądź chciwy, gdy inni się boją”. W ciągu ostatniego miesiąca w okresie pandemii koronawirusa zaobserwowaliśmy duży spadek na rynkach akcji na całym świecie. Rynki światowe, w tym rynki krajowe, znajdują się obecnie w fazie nieprzewidywalnej przyszłości ze względu na emisję. Jeśli spojrzymy wstecz na historię rynków akcji, to na początku 2001 roku nastąpił dramatyczny spadek na rynkach światowych. Drugi miał miejsce w 2008 roku, kiedy nastąpił globalny kryzys finansowy i załamanie rynków. A teraz strach przed pandemią COVID-19 zawiódł wszelkie nadzieje rynków akcji, stale spadając z dwucyfrowym spadkiem.

Inwestorzy zarabiają pieniądze w ciągu 1 lub 2 dni, ale dla inwestorów jest to czas zmartwień, a niektórzy są zainteresowani rozjaśnieniem swojego portfela poprzez sprzedaż akcji o niskiej wartości. Według ekspertów rynki pozostaną niestabilne. Spodziewamy się większego spadku na rynku. Jednak dla długoterminowego inwestora to dobry moment na zakup wysokiej jakości akcji po rozsądnej cenie.

Wielu ekspertów rynkowych twierdzi, że podobnie jak wiele innych kryzysów, ten również minie i dobiegnie końca, ale najważniejsze jest, aby inwestorzy pamiętali o trwającym wpływie na rynki. Powinni zachować dyscyplinę alokacji aktywów, aby uniknąć poważnych strat. Ale co właściwie powinni zrobić inwestorzy w obecnej sytuacji koronawirusa? Czy powinni zmniejszyć swój portfel, czy kupić więcej akcji na tak niskich poziomach? A może powinni poczekać na kolejną korektę, aby kupić dobre spółki z niższymi wycenami?

O czym powinni pamiętać inwestorzy?

Zmienność jest częścią rynków akcji. Upadek gospodarki, jednocyfrowe dane o PKB, wysoka inflacja, złe wyniki – wszystkie czekają u naszych drzwi, aby zapukać i pogorszyć sytuację. Ale inwestorzy nie powinni panikować. Zachowaj spokój i podejmij decyzję pojedynczo.

Dla inwestorów długoterminowych jest to dobry moment na zakup akcji o wysokiej wycenie na niskich poziomach. Ale powinni przestrzegać pewnych kryteriów. Przed zakupem jakichkolwiek akcji ludzie powinni przestrzegać pewnych kryteriów. Po pierwsze, akcje powinny mieć zerowe zadłużenie. Po drugie, muszą to być akcje o wysokiej marży. Po trzecie, firma powinna mieć całą wrodzoną zdolność do stawienia czoła spadkom, a następnie przygotować się do szybkiego wzrostu. Ludzie powinni zwracać uwagę w obecnej sytuacji na zasadniczo silne akcje.

Rynki finansowe stoją w obliczu jednego z najpoważniejszych kryzysów od 1929 roku, ponieważ wielu czołowych ekonomistów obniżyło swoje prognozy, wskazując na zbliżającą się globalną recesję. Bądźmy przygotowani i myślmy rozsądnie. To najlepsza rada.

2 komentarze

  1. Nie sądzę, aby czasy koronawirusa były dobrym momentem na inwestycje. Poczekajmy do końca roku a najlepiej do wiosny przyszłego roku wtedy będzie coś więcej wiadomo jak się zachowuje rynek.

  2. Ja uważam, ze pandemia to najlepszy okres na inwestycje. Zobacz ile ludzie zarobili na akcjach Allegro, albo jakie wzrosty ma bitcoin. Zakładasz rachunek maklerski, rejestrujesz się na giełdzie kryptowalut i kupujesz to co jest jest już w trendzie wzrostowym, ewentualnie mocno przecenione i czekasz dłuższy czas jak odbije. Pandemia tworzy okazje inwestycyjne. Poczytaj opinie o Bitbay i zobacz ile ludzie zarobili na kryptowalutach w tym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *