Samochód na abonament do firmy – jaki wybrać model?

Samochody firmowe wpływają na to, jak firma jest postrzegana w otoczeniu biznesowym, mają więc spore znaczenie wizerunkowe. Jednak ich główne zadanie jest inne – mają na co dzień służyć pracownikom w codziennym wykonywaniu obowiązków zawodowych. Zanim więc zdecydujemy się na konkretny samochód, najpierw warto ustalić indywidualne potrzeby oraz to, jak na co dzień auto będzie użytkowane.

W niektórych firmach samochody służbowe służą jedynie do przemieszczania się po mieście i na niewielkich dystansach. Nie brakuje jednak także przedsiębiorstw, w których pracownicy realizują dalekie podróże służbowe po regionie, kraju, a nawet za granicę. Do takich wyjazdów zwykle potrzebne są komfortowe, duże i wygodne samochody, które idealnie sprawdzają się na długich trasach. Wiele firm szuka też samochodów, które będą pełniły funkcje reprezentacyjne – w dużym skrócie – samochód ma po prostu wyglądać i robić wrażenie. W tej sytuacji doskonale sprawdzają się samochody eleganckie, świetnie wyposażone limuzyny, auta z segmentu pojazdów luksusowych, które już na pierwszy rzut oka kojarzą się z renomą lub prestiżem.

Model dopasowany do możliwości finansowych

Jeśli decydujemy się na auto w abonamencie, czyli na wynajem długoterminowy, warto na początku sprawdzić, ile mniej więcej będą wynosiły koszty poszczególnych modeli w opcji wynajmu na dłuższy czas. Inne są bowiem zdecydowanie koszty BMW na raty, a inne samochodów ze średniej półki cenowej. Zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, dobrze jest sprawdzić, co znajduje się w ofercie wynajmu, na co można liczyć w czasie użytkowania samochodu, jakie koszty będziemy musieli ponosić. Dzięki temu będziemy mogli mniej więcej ocenić, czy faktycznie wybrane rozwiązanie będzie dla nas odpowiednie. Warto pamiętać, by nie wynajmować auta oczami i pod wpływem emocji. Owszem, luksusowa limuzyna może być dla właściciela firmy bardzo kusząca, jednak abonament za nią już niekoniecznie. Nie wybierajmy samochodów, które mogą stać się problemem w czasie comiesięcznej opłaty abonamentu.

Uważnie wybieraj także firmę

Samochód w abonamencie jest usługą stosunkowo nową w porównaniu do chociażby leasingu auta firmowego. Jednak z roku na rok tego rodzaju ofertę można znaleźć w coraz większej liczbie firm wypożyczających auta. Nic w tym dziwnego – jest to rozwiązanie, które z perspektywy klienta jest wyjątkowo wygodne. Otrzymuje on bogato wyposażone auto, może je użytkować zgodnie ze swoimi potrzebami, nie musi samodzielnie zajmować się kwestiami ubezpieczenia, napraw serwisowych, przeglądów czy jakichkolwiek innych formalności związanych z użytkowaniem samochodu. Wystarczy, że opłaca co miesiąc abonament za samochód i może go traktować tak, jakby to było jego własne auto. Abonament jest więc świetną opcją w sytuacji, gdy z różnych względów nie możemy sobie pozwolić na własne auto, a jednocześnie na co dzień bardzo potrzebujemy mieć pod ręką komfortowe i wygodne cztery kółka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *