Kto wykonuje zabiegi w gabinetach odnowy biologicznej i czy zawsze musi to być lekarz?

Medycyna estetyczna to branża, która nieustannie się rozwija, oferując klientom coraz więcej rozwiązań, specjalistycznych zabiegów i ciekawych propozycji dla osób w różnym wieku i z różnymi potrzebami. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z bogatej oferty zabiegów, warto zdobyć nieco wiedzy na temat ich rodzajów, a także tego, jakie kwalifikacje powinny mieć osoby, które zajmują się ich wykonywaniem.

Bez względu na to, czy interesuje nas rehabilitacja mokotów, medycyna estetyczna, odnowa biologiczna czy zabiegi kosmetyczne, zawsze warto uważnie przyjrzeć się ofercie w naszej okolicy, sprawdzić, na czym polegają zabiegi, gdzie są wykonywane i oczywiście, kto je wykonuje. Specjaliści w branży medycznej czy kosmetycznej muszą mieć właściwe kwalifikacje, wiedzę, doświadczenie i umiejętności. W salonach odnowy biologicznej zakres zabiegów jest naprawdę spory. Często są one wykonywane z użyciem bardzo specjalistycznych urządzeń. Okazuje się jednak, że nie zawsze do wykonania zabiegu trzeba mieć kompetencje lekarza ze specjalizacją z medycyny estetycznej.

Lekarz czy kosmetolog?

Wiele zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej powinni wykonywać lekarze z uprawnieniami i odpowiednią wiedzą. Są to zwykle zabiegi związane ze sporą ingerencją w ciało, z przerwaniem struktur skóry, a także wiele innych inwazyjnych metod. Okazuje się jednak, że w salonach odnowy biologicznej czy gabinetach kosmetycznych sporo zabiegów może być wykonywanych przez wyspecjalizowanych i doświadczonych kosmetologów po studiach kosmetologicznych, a nie medycznych. Dotyczy to całego asortymentu zabiegów na twarz i ciało, które mają za zadanie nawilżyć, odżywić czy pobudzić skórę do intensywnej regeneracji. Nie trzeba być również lekarzem, aby wykonywać zabiegi z udziałem laserów czy specjalistycznych kosmetyków. Pacjenci powinni mieć jednak chociażby podstawową wiedzę na temat tego, które zabiegi może wykonać kosmetolog, a do których potrzebne są kwalifikacje lekarza. Dzięki temu mogą w razie czego zareagować i nie pozwolić, aby mocno inwazyjny zabieg wykonała osoba, która nie ma do tego odpowiednich kwalifikacji.

Popularne zabiegi medycyny estetycznej

Popularność zabiegów medycyny estetycznej zmienia się dosyć dynamicznie. To, co było na topie jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu, obecnie musiało ustąpić miejsca nowym zabiegom, specjalistycznym rozwiązaniom czy innowacyjnym preparatom. Obecnie dużą popularnością cieszą się zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego. Służy on nie tylko jako wypełniacz do ust, ale również znakomicie modeluje owal twarzy czy wypełnia niewielkie zmarszczki, które są pierwszymi efektami starzenia. Prawdziwym hitem ostatnich lat jest również wampirzy lifting, który polega na ostrzykiwaniu twarzy osoczem bogato płytkowym pochodzącym od samej pacjentki. Takie zabiegi wymagają użycia specjalistycznego sprzętu, a także bardzo sterylnych warunków. Mogą je przeprowadzać wyłącznie lekarze z uprawnieniami. Wampirzy lifting doskonale wpływa na skórę, sprawia, że staje się ona ujędrniona, wygładzona i widocznie odmłodzona. Nawet cena, która w niektórych gabinetach sięga kilku tysięcy złotych, nie odstrasza osób, które w ten sposób chcą zachować młodość i piękny wygląd na dłużej.

Artykuł przygotowano wspólnie z portalem kosmetolog Szczecin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *