Skleroterapia w Warszawie gdzie wybrać ?

 

Chirurgia naczyniowa oferuje skleroterapię nie tylko w przypadku żylaków naczyniowych, ale również pajączków. Najbardziej popularne są skleroterapia piankowa metodą tessari oraz liposkleroza tumescencyjna. Polska słynie z dobrych chirurgów naczyniowych, którzy są w stanie przeprowadzić najbezpieczniejszą operację naczyniową różnymi metodami.

Operacja czy zastrzyk?

Podstawowym pytaniem, które pojawia się w momencie pojawienia się problemów naczyniowych, jest to, czy wybrać operację czy wstrzykiwanie leków? Leczenie chirurgiczne polega na usunięciu chorej części naczynia, tj. endoluminalnej okluzji naczyniowej https://chirurg-naczyniowy.warszawa.pl/usg-jamy-brzusznej-usg-brzucha/ (EVO) lub usunięciu ściany żyły z jednoczesną sklerozą/zakrzepicą naczyń krwionośnych w nogach. Badanie wykazało, że w tym przypadku jest więcej

okluzja naczyniowa na poziomie rozwidlenia naczyń. W 20% przypadków chirurgia naczyniowa nie jest wskazana, np. w przypadku dużej liczby zmian naczyniowych, powikłań naczyniowych po operacji i innych.

Skleroterapia u dobrego chirurga naczyniowego

Iniekcje leków naczyniowych mogą być stosowane zarówno w łagodnej jak i ciężkiej przewlekłej niewydolności żylnej (CVI) z ograniczeniem czynności lub całkowitym ustaniem fizjologicznych zastawek na podłożu rozległych żylaków od poniżej kolana do powyżej kostki. Najpopularniejszą metodą terapii iniekcyjnej jest skleroterapia metodą liposklerozy tumescencyjnej lub sklerotyzacji piankowej techniką tessari. Wykazano, że terapia iniekcyjna jest skuteczna w 85-95% przypadków. Przy czym dalsza okluzja naczynia następuje przy rozwidleniu naczyń.

Najbardziej popularne są liposkleroza tumescencyjna i skleroterapia piankowa tessari, która udowodniła już swoją skuteczność w Polsce, gdzie chirurdzy naczyniowi oferują najlepszą chirurgię naczyniową .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *