Świece sojowe i ich kojące działanie

Udowodniono naukowo, że świece nas uspokajają. Świece zapachowe były używane od wieków we wszelkiego rodzaju rytuałach, ponieważ wspomagają uzdrawianie, wzmacniają medytację i oczyszczają energie. Delikatna, hipnotyzująca jakość ich światła sprawia, że są one idealną pomocą w każdej rutynie relaksacyjnej. Można jednak iść o krok dalej w nauce o świecach; tworząc świece zapachowe, które zmieniają Twój nastrój.

Nasz zmysł węchu jest niezwykle potężny i nie należy go lekceważyć. Zapach świecy zapachowej stymuluje część mózgu związaną z pamięcią i nastrojem. Od zwiększenia energii po łagodzenie stresu, a nawet poprawę jasności umysłu, lecznicze właściwości zapalonej świecy zapachowej mogą przynieść efekty psychologiczne. Tak więc świeca sojowa używana w terapii rozmową może nawet odblokować królewską drogę nieświadomości.

Kojące działanie świec

Badanie przeprowadzone przez Keville’a i Greena (2009) wykazało, że zaburzenia równowagi psychicznej, takie jak depresja, można poprawić za pomocą świec zapachowych i olejków. Na przykład są to niektóre świece zapachowe, które pomagają zmniejszyć uczucie strachu, niepokoju, zmniejszyć stres i poprawić nastrój.

Oto niektóre świece zapachowe, których można używać w swojej praktyce, aby wspierać klientów zmagających się z lękiem lub stresem:

lawenda natychmiast odpręża umysł i ciało,

– szałwia muszkatołowa poprawia nastrój,

cynamon sprawia, że czujesz się odświeżony,

zapach pomarańczowy redukuje stres,

cytryna poprawia nastrój,

jabłko kontroluje niepokój,

mięta pieprzowa pobudza umysł i poprawia koncentrację,

kadzidło pomaga zwalczyć niepokój i przynosi ulgę w stresie,

drzewo sandałowe odpręża i uspokaja ciało i umysł,

wanilia zwiększa poziom szczęścia, poprawia nastrój i pobudza uczucie relaksu i radości.

Czy kiedykolwiek myślałeś, że rozumiejąc różne efekty różnych zapachów, możesz przejąć kontrolę nad swoim nastrojem i zapalić świecę, której potrzebujesz, aby wpłynąć na swój nastrój? Okazuje się, że naprawdę jest to możliwe i wcale nie jest tak trudne, jak bardzo mogłoby się wydawać.

Konkretnym zaleceniem dla tych, którzy chcą zwiększyć swoje poczucie spokoju, jest wypróbowanie jednego z następujących sposobów:

– Codzienne odprężenie np. przy ulubionej muzyce, wzbogacanie przestrzeni swojego domu światłem świec.

– Wdychanie ulubionego relaksującego zapachu i wyciszenie z cudowną książką.

– Połączenie światła świec z odprężającymi ćwiczeniami, takimi jak wiele podpowiedzi, które można znaleźć w sieci internetowej.

Dlaczego po długim i stresującym dniu nie spróbujesz się zmartwić, zapalając świecę i pozwalając, by jej zapachy przeniosły Cię do kojącego miejsca, w którym możesz się zrelaksować i cieszyć się resztą dnia. Wypróbuj jeden następnym razem, gdy będziesz mieć stresujący dzień — nie pożałujesz, a na pewno możesz wiele zyskać. Zwłaszcza, jeśli postawisz na świece sojowe, które są znane z tego, że są nie tylko lepsze dla Twojego samopoczucia, ale też zdrowia, jak i całego środowiska naturalnego, co przecież również ma znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *