Urządzamy salę prób – w jakim celu ją wygłuszamy?

Granie na instrumentach muzycznych to pasja, którą jedni kultywują w samotności, inni natomiast tworzą amatorskie zespoły, które często później wyrastają na większe lub mniejsze gwiazdy muzyki. Każdy muzyk, zarówno amator, jak i profesjonalista doskonale zdaje sobie jednak sprawę z tego, że w przypadku muzyki najważniejsze są regularne ćwiczenia, próby i dążenie doskonałości. Nie zawsze da się to zrealizować we własnych czterech ścianach.

Każdy muzyk, bez względu na to, czy jego ukochanym instrumentem jest gitara, pianino, perkusja czy saksofon, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ćwiczenia w domu mogą zniszczyć relacje międzyludzkie, przede wszystkim z sąsiadami. Ćwiczenie na instrumencie w bloku nie jest więc dobrym pomysłem i sprawdza się jedynie na krótką metę. Większość muzyków prędzej czy później zaczyna szukać pomieszczeń, w których można bezproblemowo ćwiczyć bez obaw, że komuś to będzie przeszkadzało. Sala prób powinna być właściwie wyposażona, a także dostosowana do konkretnych potrzeb.

Po co wygłuszać ściany?

Urządzając sal prób, nie możemy zapominać o jej wygłuszeniu. To dobre rozwiązanie, które sprawia, że dźwięk nie przedostaje się na zewnątrz. Wśród materiałów do wygłuszenia ścian wybór jest dosyć duży, ograniczeniem są natomiast możliwości finansowe. Im bardziej profesjonalne wygłuszenie, tym więcej trzeba za nie zapłacić. Wybór metody wygłuszenia ścian jest również zależny od tego, co konkretnie planujemy grać i na czym. Pianiści, którzy grają muzykę klasyczną nie są tak uciążliwi jak zespół heavy metalowy, który ma w składzie głośne perkusje i basy gitarowe. Wygłuszenie ścian jest również ważne dla samych muzyków. Zmienia bowiem akustykę pomieszczenia, sprawia, że dźwięk rozchodzi się w nieco inny sposób, pozwala na wydobycie z instrumentów tego, co najlepsze. Warto więc inwestować w salę z wygłuszeniem, dzięki której można ćwiczyć do woli o każdej porze, a jednocześnie mieć pewność, że dźwięk jest na jak najlepszym poziomie.

Warto konsultować się z fachowcami

Zarówno w przypadku zakupu instrumentów, jak i doboru wygłuszenia ścian, dobrze jest skonsultować się z profesjonalistami, którzy mają duże doświadczenie w branży. Jeśli zależy nam na jakości, stawiajmy na sprawdzone, renomowane sklepy muzyczne, które mają nie tylko bogaty asortyment, ale również pracowników znających się na instrumentach, akcesoriach i wszystkich dodatkach potrzebnych muzykom. Dobre sklepy muzyczne znajdziemy nie tylko stacjonarnie, ale również w wirtualnej przestrzeni. Korzystanie ze sklepów internetowych to dobry wybór ze względu na spory asortyment, a także niższe ceny w porównaniu do sklepów stacjonarnych. Jeśli planujemy zakup kosztownego sprzętu, różnice w cenach w sklepie stacjonarnym i internetowym mogą być naprawdę spore. Bez względu na to, czy kupujemy instrument, czy akcesoria, warto najpierw dobrze zbadać temat, poznać różne produkty i alternatywne rozwiązania, a dopiero potem podejmować decyzje dotyczące zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *