Wyposażenie magazynu sklepu internetowego

Magazyn to integralny element każdego sklepu, w tym również sklepu internetowego. W gruncie rzeczy to od jego poprawnego funkcjonowania zależy efektywność pracy sklepu i jego personelu. Dlatego już na starcie warto wyposażyć go w odpowiedni sprzęt, dzięki któremu będzie można wykorzystać jego maksymalny potencjał.

Co powinno wejść w skład przykładnie urządzonego magazynu?

Kręgosłupem magazynu sklepu internetowego jest regał, a konkretnie system regałów, z których każdy będzie odpowiednio oznaczony w celu lepszej identyfikacji towarów. Regały powinny zapewniać możliwość regulacji wysokości ich położenia, aby móc dostosować je do rozmiarów sprzedawanego asortymentu.

Podstawowe wyposażenie każdego magazynu

Chcąc urządzić magazyn, nie zawsze trzeba inwestować w regały, gdyż często wchodzą one w skład wypożyczanej przestrzeni magazynowej. Bardziej kluczowe jest tu raczej podstawowe wyposażenie, z którego na co dzień korzystają pracownicy.

– Dyspenser do taśmy — to proste urządzenie, za pomocą którego można zakleić taśmą samoprzylepną wybrane opakowanie. Sprzęt ten wyposażony jest w ergonomiczną rękojeść i pojemną rolkę, której rozmiar powinien być dopasowany do jego rozmiaru.

Kartony do wysyłki — tutaj nie warto oszczędzać. Kartony powinny być dostępne w praktycznie nieograniczonych ilościach i w bardzo szerokim spektrum rozmiarów. Warto zainwestować w mocniejsze opakowania, które sprawdzą się w trakcie transportu ciężkich przedmiotów.

– Folia strecz — to obowiązkowe wyposażenie każdego magazynu. Bez folii nie da się zapakować i zabezpieczyć sprzedawanych artykułów. Ważne, aby jej grubość oscylowała w granicach od 15 do 20 mikronów, gdyż tylko taka folia zapewnia optymalną ochronę mechaniczną i blokuje wilgoć.

– Tektura falista — gruba, mocna tektura to kolejny artykuł, który każdy handlowiec winien mieć na magazynie. Można ją spakować wraz ze sprzedawanym towarem, dzięki czemu ma się pewność, że będzie on stabilnie umieszczony wewnątrz skrzyni, kartonu itd. Tektura falista skutecznie amortyzuje uderzenia, chroniąc w ten sposób transportowany przedmiot.

– Wypełniacze do paczek – pełnią podobną rolę co tektura falista.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *