Botox – skuteczny sposób na zmarszczki

Gdy się starzejemy, czasami natura potrzebuje pomocnej dłoni i właśnie tam niechirurgiczne zabiegi na twarz mogą zdziałać cuda. Techniki odmładzania twarzy w których jest obecny botoks mogą zmiękczyć zmarszczki, przywrócić i zastąpić objętość oraz konturować rysy twarzy.

Dlaczego botoks tylko w profesjonalnej klinice?

Zaletą zabiegu estetycznego twarzy w klinice jest dogłębna znajomość i zrozumienie anatomii twarzy. Specjaliści ci mają ogromne doświadczenie w wykonywaniu tej pieczołowitej pracy w sposób delikatny i precyzyjny.

Zabiegi przeciwzmarszczkowe

Zabieg botoksu na zmarszczki jest najczęściej poszukiwanym zabiegiem medycyny estetycznej na całym świecie. Botox to nazwa handlowa leku – oczyszczonego białka – toksyny botulinowej typu a, która jest również dostępna pod innymi nazwami. Zmarszczki na górnej części twarzy, wokół oczu, nosa i na czole często budzą niepokój, ponieważ mogą sprawiać wrażenie postarzanego wyglądu. Można próbować coś zrobić z nimi osobno, ale częściej traktuje się je jako część programu odmładzania całej twarzy.

Czy zastrzyki z toksyny botulinowej naprawdę działają?

Absolutnie! Toksyna botulinowa to lek, który tymczasowo blokuje sygnały z zakończeń nerwowych, które informują mięśnie o ruchu. Rezultatem jest zmniejszenie ruchu mięśni. Linie i zmarszczki na twarzy są spowodowane wieloletnim, powtarzalnym skurczem tych mięśni, które trawią linię w skórze. Kiedy te mięśnie są rozluźnione, zmarszczki bardzo szybko znikają.

Czy będę wyglądać dziwnie?

Tylko jeśli chcesz! Wiele osób decyduje się dziś na naturalny, bardziej odświeżony wygląd zamiast ekstremalnej poprawy wyglądu. Wymaga to bardzo ostrożnego dawkowania w bardzo określonych obszarach, aby zredukować oznaki starzenia bez wyglądania, jakbyś od razu wyszedł od chirurga.

Czy zastrzyki bolą?

Większość osób odczuje coś podczas wykonywania zabiegu, jednak przez większość osób zabieg jest opisywany jako bezbolesny. W przypadku szczególnie nerwowych pacjentów można zastosować krem ​​znieczulający.

Czy są jakieś skutki uboczne?

Zastrzyki z toksyny botulinowej są bezpiecznie stosowane od ponad 30 lat w kosmetyce i medycynie. W dawkach kosmetycznych poważne skutki uboczne są niezwykle rzadkie. Mniej poważne skutki uboczne są związane z zabiegiem wpływającym na niewłaściwe mięśnie i mogą skutkować opadaniem brwi lub powieki. Te działania niepożądane są rzadkie i mniej prawdopodobne u doświadczonego lekarza. W miejscu wstrzyknięcia mogą wystąpić tymczasowe siniaki lub obrzęki, jak w przypadku wszystkich wstrzyknięć.

Jak długo to trwa?

Większość osób uzyska efekt n a około 4 miesięcy po jednym zabiegu. Istnieje pewna różnica między 2 a 6 miesiącami. Niektóre dowody sugerują, że przy regularnych zabiegach efekty mogą trwać dłużej.

Ile to kosztuje?

Koszt leczenia będzie się różnić w zależności od liczby leczonych obszarów i złożoności leczenia.

Czy zastrzyki z botoksem mogą być stosowane w leczeniu nadmiernej potliwości?

Nadmierne pocenie się (znane również jako nadmierna potliwość) można leczyć za pomocą zastrzyków z botoksu w dotknięty obszar. To skutecznie wyłącza gruczoły potowe na okres do 9 miesięcy i jest zwykle niezwykle skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *