Brudne wnętrze samochodu – na to pomoc drogowa nie pomoże!

Jeśli chcesz poznać rzeczy, które możesz zrobić ze swoim pojazdem, aby zapobiec przenoszeniu zakaźnych bakterii i wirusów – ten artykuł jest dla Ciebie. Większość właścicieli pojazdów pozwoliła, aby wewnątrz samochodu lub ciężarówki zebrał się bałagan.

Czasami po prostu nie możemy przejmować się konserwacją, której wyraźnie potrzebuje, i przez większość czasu nie stanowi to większego problemu, a niektóre nieprzyjemne zapachy są zwykle najgorszą rzeczą, jaka może się zdarzyć. Jednak teraz stało się jasne, że musimy znacznie poważniej traktować czyszczenie naszych pojazdów, aby zapobiec rozwojowi i rozprzestrzenianiu się bakterii i wirusów. Bo są to zagrożenia, na które nawet najlepsza pomoc drogowa Świecko nie będzie mogła pomóc. Możesz pomyśleć, że zabrudzone wnętrze jest nieszkodliwe, ale nieczysty pojazd może być doskonałą pożywką dla bakterii i wirusów, które następnie mogą być przenoszone na inne osoby.

Na szczęście stosunkowo łatwo jest to utrzymać!

Myj ręce przed i po jeździe. Możesz mieć dość tego słuchania, ale nadal warto o tym wspomnieć – myj ręce przed i po użyciu pojazdu. Użyj antybakteryjnego mydła do rąk (lub środka odkażającego do rąk) i dokładnie umyj palce, dłonie i pod paznokciami, ponieważ pomoże to ograniczyć rozprzestrzenianie się bakterii do i z pojazdu. Za każdym razem, gdy tego nie zrobisz, ryzykujesz rozprzestrzenienie się bakterii i wirusów na klamki, kierownicę i inne powierzchnie w całym pojeździe, więc nadszedł czas, aby zachować czujność i zacząć myć ręce przed i po każdej podróży. To samo dotyczy wszystkich pasażerów!

Zdezynfekuj wszystkie powierzchnie wewnątrz kabiny

Weź chusteczki dezynfekujące i używaj ich na wszystkich twardych powierzchniach wewnątrz pojazdu. Zasadniczo wszystko, czego prawdopodobnie dotkniesz podczas użytkowania pojazdu, powinno być czyszczone przy użyciu tych chusteczek, ponieważ pomoże to zabić bakterie i wirusy oraz zapobiec ich przenoszeniu. Z oczywistych powodów uważnie obchodź się z kierownicą – jest to najbardziej dotykana powierzchnia wewnątrz samochodu i może zawierać bakterie dłużej, niż się spodziewasz. Na przykład szacuje się, że kierownica zawiera do czterech razy więcej bakterii niż na desce sedesowej, albo niż to, co może mieć na swojej powierzchni laweta Świecko. Przerażające, prawda?

Nie zapomnij o różnych pokrętłach i pokrętłach układów elektronicznych, drążkach zmiany biegów, drążkach kierunkowskazów i wszelkich rzadziej używanych powierzchniach, na których nadal mogą gromadzić się bakterie. Jeśli to nie tapicerka, zdezynfekuj ją!

Użyj alkoholu izopropylowego do tapicerki

Zbyt mocne szorowanie tapicerki chusteczkami do dezynfekcji lub sprayami może uszkodzić materiał, dlatego warto użyć innego środka czyszczącego do tych części pojazdu. Alkohol izopropylowy o zawartości minimum 70% jest odpowiedni do zabijania bakterii na tych miękkich powierzchniach bez pozostawiania jakichkolwiek uszkodzeń. Nie musisz dezynfekować całej tapicerki, głównie miejsc narażonych na dotyk, takich jak podłokietniki, chociaż szybkie przetarcie wszystkich powierzchni może nie zaszkodzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *