Spotkanie biznesowe w Magdeburgu? Znajdź chwilę na jego architekturę!

Niemieckie miasto Magdeburg jest jednym z kontrastów, które można spotkać u naszych sąsiadów – o czym będziesz mógł się przekonać wybierając się tam w podróż służbową. Znane z tego, że jest historycznym miastem cesarza Otto, jest także ośrodkiem naukowym i badawczym – podobną uderzającą różnicę można dostrzec także w jego architekturze, gdzie starożytne budowle znajdują się obok pomysłowych futurystycznych budynków.

Czytaj dalej, aby odkryć wiele cudów tego mniej znanego, ale niezwykle interesującego miasta i pamiętaj – najlepiej zwiedzać go samochodem, a nawet jeśli w trakcie odkrywania uroków miasta coś się stanie i nagle okaże się, że potrzebna jest laweta – nie martw się prężnie działająca pomoc drogowa Magdeburg na pewno wyrwie Cię z opresji! Zapamiętaj jednak sobie ten adres https://laweta-magdeburg.com.pl/ zanim wyruszysz w drogę, aby być przygotowanym.

Co zobaczyć w przerwie między spotkaniami?

Budynek Hundertwassera (inaczej znany jako Zielona Cytadela) to najbardziej przyciągająca wzrok architektura panoramy Magdeburga. Budynek wyróżnia się na tle historycznej zabudowy Magdeburga niezwykłym, współczesnym i super-pomysłowym stylem architektonicznym. Zielona Cytadela, symbolizująca relacje między człowiekiem, naturą i architekturą, mieści w sobie:

  • tańczące okna”,

  • falujące podłogi,

  • dachowe łąki,

  • całą masę zieleni.

Składa się z indywidualnie zaprojektowanych apartamentów mieszkalnych, hotelu, sklepów, restauracji, kawiarni i dziedzińców oraz oferuje wycieczki z przewodnikiem. Dzięki lśniącym złotym glonom na dachu budynek można dostrzec z odległości wielu kilometrów.

www.wiesiolka.pl

Kolejne miejsce to strzelista katedra w Magdeburgu, która wyznacza panoramę Magdeburga i jest znana jako pierwsza gotycka katedra w Niemczech. Ta katedra przyciąga podróżników ze względu na jej oszałamiającą fasadę, bogato zdobioną kamieniarkę jej wnętrza i ogromną skarbnicę obrazów i rzeźb z różnych epok. Katedra ta jest również miejscem spoczynku cesarza Ottona. Aby dogłębnie zrozumieć jego historię i architekturę, spróbuj zapisać się na wycieczkę z przewodnikiem, wysyłając e-mail do katedry.

Stare miasto Magdeburga zostało prawie całkowicie zrównane z ziemią podczas II wojny światowej, w wyniku czego kilka pięknych późnorenesansowych i barokowych budynków, które niegdyś zdobiły ten plac, przepadło na zawsze. Dziś ten plac jest najbardziej ożywioną częścią miasta, a mieszkańcy i turyści wypełniają rzędy sklepów i restauracji wesołą paplaniną. W północno-zachodnim rogu rynku znajduje się Buttergasse, średniowieczny dom cechowy i jedna z największych budowli romańskich w kraju. Inne godne uwagi zabytki tego placu to rzeźba jeźdźca (uważanego za cesarza Ottona Pierwszego) i Ratusz.

Węzeł wodny Magdeburga to wyjątkowy zespół najdłuższego w Europie mostu kanałowego – 918 metrów śluzy oszczędzającej wodę Rothensee, podwójnej windy dla statków Hohenwarthe i kilku połączonych kanałów. Łączy drogi wodne Hanoweru, Magdeburga i Berlina i niezawodnie zachwyca turystów swoim geniuszem inżynierskim. Jeśli chcesz, możesz zwiedzić drogę wodną i piękny krajobraz Magdeburga podczas rejsu statkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *