Co zrobić, aby izolacja domu nie okazała się katastrofą?

Jeśli chodzi o izolację, istnieje wiele rodzajów materiałów i marek, z których można wybierać, i często może to być bardzo mylące, jednak wybór odpowiedniej izolacji do domu może być łatwą decyzją po zapoznaniu się z podstawami.

Niektóre materiały mogą być idealne dla jednej konstrukcji domu, ale w przypadku innych mogą z czasem stać się katastrofą. Naszym celem w tym przewodniku jest, abyś mógł podjąć skuteczną decyzję o wyborze odpowiedniej izolacji do swojego domu, biorąc pod uwagę cenę, rodzaj materiału i wydajność cieplną.

Czy twój strych jest dobrze ocieplony?

To raczej niefortunne, że lokalne przepisy budowlane określają jedynie minimalne standardy wydajności, które są znacznie poniżej tego, co eksperci ds. Energii domowej uznają za konieczne dzisiaj. Oznacza to, że jeśli już dawno nie dokonano modernizacji izolacji, na strychu prawdopodobnie nie będzie odpowiedniej izolacji, a Ty tracisz pieniądze związane z niewygodną, ​​nierówną temperaturą w domu.

Oto kilka miejsc, w których powinieneś zaizolować swój dom, aby jak najlepiej go wykorzystać.

Izolacja podłogi na poddaszu: Jeśli potrzebujesz ogrzewanego poddasza, powinieneś pokryć podłogę na poddaszu i dodać wpusty. Jeśli ogrzewanie poddasza nie jest konieczne, izolacja reguluje temperaturę w domu. Izolacja poddasza jest bardziej opłacalna niż instalacja systemu klimatyzacji.

Izolacja dachu skośnego: Jeśli planujesz umeblować strych, powinieneś zakryć dach skośny. Upewnij się, że posiadasz wewnętrzną podsufitkę do przydatnej instalacji izolacji. Ta podszewka zapobiega przedostawaniu się wilgoci do domu i niszczeniu izolacji.

Izolacja drzwi na strych: Drzwi na strych to drzwi między strychem a dachem. Pokrycie tej części domu na dłuższą metę chroni dach przed uszkodzeniem. Zapobiega również przedostawaniu się opadów do domu przez dach.

Izolacja ścian zewnętrznych: Powinieneś zaizolować wszystkie ściany zewnętrzne swojego domu, zwłaszcza jeśli mieszkasz w chłodniejszym klimacie. Do tych ścian zaliczają się te między przestrzeniami mieszkalnymi a nieogrzewanymi obszarami domu. Jeśli te ściany nie będą miały izolacji, będzie przez nie przepuszczać zimne powietrze.

Izolacyjne legary taśmowe: legary taśmowe tworzą ramę, która podtrzymuje podstawę Twojej przestrzeni do przeszukiwania. W niewykończonych strychach należy zaizolować legary opaski. Izoluj między legarami podłogowymi i nad nimi, aby odizolować przestrzenie mieszkalne pod poddaszem.

Izolacja podłóg nad nieogrzewanymi garażami: Większość właścicieli domów nie izoluje garaży, ponieważ używają ich do przechowywania lub przechowywania samochodów. Jeśli jednak nad garażem znajduje się przestrzeń mieszkalna, należy zaizolować sufit. Uszczelnij wszystkie możliwe źródła wycieku powietrza, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń z garażu.

Izolacja fundamentu: Izolacja fundamentu chroni Twoją własność przed problemami z wilgocią i infiltracją radonu. Budując nowy dom budowlany, powinieneś zaizolować fundament. Porozmawiaj z wykonawcą o dociepleniu fundamentu.

Fastep staje się zabójcą Amazona i Allegro

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *