Dzierżawa sprzętu biurowego – czy to dobra opcja dla Twojej firmy?

Szukasz nowej drukarki lub kopiarki? Leasing – dzierżawa drukarek – może być mądrym posunięciem.

Zamiast kupować urządzenie od razu, leasing pozwala firmie cieszyć się zaawansowaną technologią po obniżonych kosztach. To świetna wiadomość dla firm z ograniczonym budżetem lub dynamicznym środowiskiem biurowym, w którym wymagania dotyczące drukowania mogą się zmieniać.

To jednak nie wszystko, co oferuje leasing. Oto bliższe spojrzenie na korzyści z wynajmu kopiarki biurowej, aby pomóc określić, czy jest to najlepsza droga do przodu dla Twojej firmy.

Duże zalety leasingu drukarek i kserokopiarek biurowych

Firmy modernizujące lub otwierające swoje biura mają wiele opcji, jeśli chodzi o nabycie technologii, której potrzebują do działania. Wybór dzierżawy drukarki bądź kopiarki biurowej ma kilka istotnych zalet, które mogą okazać się atrakcyjne dla organizacji w zależności od jej okoliczności. Firmy każdej wielkości wynajmują sprzęt biurowy, aby skorzystać z takich korzyści jak te, o jakich napiszemy poniżej.

Niższe koszty ogólne

Drukarka lub kopiarka to znacząca inwestycja dla każdej firmy. Nie tylko ceny tych urządzeń często sięgają tysięcy – ale ich posiadanie wiąże się z własnymi obowiązkami. Od kosztów zakupu po konserwację i materiały eksploatacyjne, posiadanie drukarki lub kserokopiarki może znacznie obciążyć firmę.

W przeciwieństwie do tego, dzierżawa kserokopiarki biurowej zmniejsza wiele z tych kosztów. W zależności od dostawcy można znaleźć opcje leasingu, które:

• Nie mają kosztów nabycia: wielu dostawców technologii nie wymaga dużej zaliczki, która może istnieć, nawet jeśli urządzenie jest finansowane. Już sama ta korzyść sprawia, że leasing jest atrakcyjny dla wielu firm.
• Uwzględniają konserwację: ponieważ dostawca technologii nadal jest właścicielem urządzenia, niektórzy będą świadczyć usługi konserwacyjne za niewielką – lub nawet bez – opłatą. Zastanów się nad tym podczas zakupów na wynajem.
• Mogą być dostarczane z usługami zarządzanymi: usługi zarządzania drukowaniem przejmują część lub całość zarządzania drukarką, w tym uzupełnianie materiałów eksploatacyjnych. Wielu dostawców technologii oferuje usługi zarządzania drukiem niezależnie lub z opcjami leasingu.
• Ułatwiają modernizację: sprzedanie lub odciążenie posiadanej drukarki może być trudne, gdy przestaje ona odpowiadać potrzebom firmy. Natomiast wydzierżawione urządzenie może zostać zwrócone lub wymienione na inne.

Lepsze możliwości budżetowania

Środowisko drukowania stanowi jeden z najtrudniejszych do śledzenia elementów biznesu. Często wiąże się to również z najwyższymi kosztami. Oszacowano kiedyś, że większość firm wydaje do 3 procent swoich rocznych przychodów na drukowanie – ale mogą nie zdawać sobie z tego sprawy.

Dzierżawa drukarki kopiarki biurowej lub innego krytycznego sprzętu biurowego może temu zapobiec i ułatwić kontrolę budżetu. Dzięki wydzierżawionemu sprzętowi biuro może korzystać ze stałych stawek miesięcznych: niezależnie od tego, czy po prostu płacisz za drukarkę i mierzone materiały eksploatacyjne, czy korzystasz z usług zarządzania drukowaniem, wszystkie koszty pozostaną znane i przedstawione na jednym miesięcznym rachunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *