Gdzie sprawdzą się lampy loftowe?

Oświetlenie to jeden z kluczowych czynników we wnętrzach w stylu loftowym. Światło podkreśla piękno cegieł, połysk metalu, relief betonu, fakturę drewnianych belek i mebli. W tym artykule przedstawiono ciekawe pomysły projektowe, które pomogą Ci wybrać urządzenia oświetleniowe wpisujące się w ducha industrializmu. Dzięki umiejętnemu łączeniu różnych rodzajów źródeł światła możesz umieszczać akcenty i dodawać wyrazistości atmosferze, a lampy loftowe będą wisienką na torcie tego stylu.

Strefa oświetlenia

Im bardziej przestronne pomieszczenie, tym więcej możliwości oświetlenia możesz wykorzystać podczas jego aranżacji. Możesz podzielić przestrzeń na osobne strefy i skupić się na szczegółach wnętrza w stylu loftu, korzystając z poniższych typów opraw oświetleniowych.

System oświetlenia z centralnym elementem wypełnia pomieszczenie światłem. Jego projekt może być surowy i niczym nie wyróżniający się, lub wyrazisty i odważny. Oświetlenie w centrum nie wystarczy, bo nie ma niezbędnej jasności i nie jest w stanie podkreślić całego piękna faktur.

Światło dekoracyjne w stylu loftowym nie tylko radzi sobie z podkreśleniem poszczególnych obiektów, ale pełni także funkcję prawdziwej dekoracji. Ponadgabarytowe lampy podłogowe, surowe lampy stołowe stały się modne ze względu na swój atrakcyjny wygląd i możliwość dodania przytulności i intymności atmosferze.

Oświetlacze neutralne czyli:

  • reflektory punktowe,

  • reflektory szynowe.

To one oświetlają narożniki pomieszczeń i znaczące dekoracyjne wnętrza. Zmiana kierunku światła otwiera przestrzeń dla kreatywności i eksperymentów. Jest też ukryte oświetlenie LED w formie sznurka chowające się pod dolną krawędzią mebli, półkami lub na suficie, zwracając uwagę na oświetlane obszary oraz podkreślając ich relief i kolor.

Więcej o lampach do wnętrz loftowych

Masywne, centralne światło dodaje szczególnego uroku pomieszczeniu z wysokim sufitem. Stylowa oprawa oświetleniowa wykonana z ciemnych metalowych kloszy nie tylko wypełni salon lub sypialnię miękkim, rozproszonym światłem, ale także podniesie jej atmosferę.

Oprawa o lakonicznym designie i minimalnej liczbie elementów dekoracyjnych harmonijnie komponuje się. Aby złagodzić surowość stylu industrialnego, możesz pobawić się kontrastem mebli i oświetlenia i umieścić w pomieszczeniu elegancki żyrandol w stylu loftowym.

Aby maksymalnie stylowo oświetlić mieszkanie w stylu loftu, można zastosować drewniany żyrandol. Jego konstrukcja harmonijnie łączy drewno i metalowe łańcuszki, spróbuj koniecznie! Metalowy reflektor oświetla atmosferę domu w stylu loftu. Lampę podłogową montowaną na statywie można przedstawić jako stylową lampę podłogową, która tworzy przytulną atmosferę. Kompaktowe naświetlacze, które montuje się do ściany lub sufitu, oszczędzają miejsce na wyposażenie domu. To po prostu wygląda niesamowicie dobrze.

No i jeszcze lampy sufitowe na drążku to korzystne rozwiązanie do wnętrz w stylu industrialnym. Ich zwięzłość pozwala na zastosowanie ich w kuchni, w pokoju, do oświetlenia korytarza lub przestrzeni w pobliżu schodów.

Taśmy przenośnikowe w nowoczesnym przedsiębiorstwie – efektywność i innowacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *