Na temat prania i pielęgnacji odzieży z alpaki

Czy można prać wełnę alpaki? Czy mogę włożyć dzianinę z alpaki do pralki lub suszarki? A co z przechowywaniem moich ubrań z alpaki?

To tylko niektóre z najczęstszych pytań, jakie ludzie mają na temat prania i pielęgnacji odzieży takiej jak płaszcz z wełny alpaki, więc pomyśleliśmy, że przygotowaliśmy przydatny przewodnik, który pomoże Ci dbać o wszystkie przedmioty z alpaki i utrzymywać je w doskonałym stanie.

Dobre wieści? Ubrania z alpaki są trwałe i słyną z wyjątkowej jakości i trwałości. Przy odpowiedniej pielęgnacji będziesz mógł cieszyć się dzianinami i dodatkami z alpaki przez wiele lat – a z wiekiem mogą się one poprawiać!

Czy można prać wełnę alpaki?

Wełnę alpaki można prać ręcznie w chłodnej lub letniej wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu lub szamponu dla dzieci. Umieść ubranie pod bieżącą wodą o odpowiedniej temperaturze, a następnie wypłucz, delikatnie naciskając.

Podczas prania ręcznego uważaj, aby nigdy nie wykręcać ubrania. Zamiast tego spłucz, naciskając, a następnie zawiń produkt w suchy ręcznik, aby wchłonąć nadmiar wody. W razie potrzeby możesz również zmienić jej kształt, a następnie położyć płasko na ręczniku, aby wyschła naturalnie. Nie susz ubrań z alpaki w suszarce bębnowej!

Jak prać skarpetki z alpaki?

Większość skarpet wykonanych z mieszanki alpaki można prać w pralce w cyklu 30 stopni. Są wyjątki, takie jak skarpetki, które są w 100% z alpaki i dlatego należy je prać ręcznie. Podobnie jak w przypadku innych artykułów z alpaki, nie susz skarpet w suszarce bębnowej, a zamiast tego pozwól im wyschnąć w sposób naturalny.

Czy można włożyć wełnę alpaki do suszarki?

Nie wkładaj odzieży z alpaki do suszarki bębnowej, ponieważ może to spowodować skurczenie się rzeczy. Ponadto nigdy nie wieszaj odzieży z alpaki do wyschnięcia, ponieważ może to spowodować jej rozciągnięcie. Jak wspomniano powyżej, najlepszym sposobem na bezpieczne wysuszenie odzieży z alpaki jest rozłożenie jej na ręczniku, aby wyschła naturalnie. Pozwoli to uniknąć rozciągania lub kurczenia się włókna i pozwoli wchłonąć nadmiar wody, co oznacza, że ​​wyschnie szybciej. Jeśli to możliwe, może pomóc wyschnąć na świeżym powietrzu, ale najlepiej nie w bezpośrednim świetle słonecznym.

Czy mogę prać futro alpaki?

Szaliki, czapki i inne rzeczy z futra alpaki nie powinny być prane w domu, lecz odesłane do specjalistycznej pralni chemicznej. Do codziennej pielęgnacji zalecamy szczotkowanie produktu szczotką z plątaniną lub szczotką do włosów dziecka. Pozostałości i niewielkie wycieki można usunąć, delikatnie wcierając talk w futro, przed potrząsaniem lub strzepywaniem produktu.

Jak przechowywać ubrania z alpaki?

Ubrania Alpaki najlepiej złożyć lub zwinąć i przechowywać w chłodnym miejscu. Nie wieszaj dzianiny na wieszaku, ponieważ może to spowodować jej rozciągnięcie. Wreszcie możesz chronić swoje przedmioty przed owadami i ćmami, przechowując je w oddychającej torbie do przechowywania.

Masz pytania? Zachęcamy do tego, by zgłosić się do profesjonalnej pralni, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące pielęgnacji odzieży z alpaki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *