Pralka niedyspozycyjna? Oto, co możesz zrobić!

Nasza pralka i suszarka to luksus, który uważasz za pewnik, a gdy coś pójdzie nie tak… może się to wydawać katastrofalne! Prawie jedna czwarta całej wody używanej w Polsce pochodzi z prania rzeczy w pralce. Maszyny, na których polegamy, pracują bardzo ciężko i czasami wymagają naprawy.

Nigdy nie jest to idealna sytuacja –  nie mieć do dyspozycji pralki, zwłaszcza jeśli jesteś typem, który codziennie robi pranie, ale musisz uważać na kilka rzeczy, aby uniknąć sytuacji, w której potrzebujesz naprawy pralki.

Niektóre oznaki konieczności naprawy pralki są bardziej oczywiste niż inne. Czytaj dalej, aby poznać kilka typowych problemów z pralkami, które oznaczają, że potrzebna jest naprawa pralek gdansk i musisz zadzwonić do firmy zajmującej się naprawą urządzeń.

Dziwne dźwięki dochodzące z maszyny

Czy Twoja pralka wydaje dźwięki, które nie są normą? Pralka będzie słyszeć wibracje, ale jeśli zacznie wydawać głośniejszy dźwięk, w tym piski i stukanie, możesz mieć problem.

Czasami dzieje się tak, gdy pralka nie jest ustawiona poziomo lub ubrania są niewyważone w pralce, ale innym razem łożyska kulkowe mogą rdzewieć lub nie poruszać prawidłowo bębna lub bębna. Może to być również zużyty pasek lub zerwane łączniki.

Tak samo, jeśli wąż odpływowy nie współpracuje z pompą odpływową, aby odprowadzić wodę z bębna pralki, woda nie będzie spływać. Może wąż odpływowy jest załamany lub odłączony od rury odpływowej. Może być również zapchany.

Ubrania są przemoczone

Jeśli cykl prania jest zakończony, a ubrania nadal są mokre, prawdopodobnie nie wirują prawidłowo. Kiedy pralka kręci się tak, jak powinna, wyciska nadmiar wody, dzięki czemu ubrania są gotowe do umieszczenia w suszarce.

Najpierw spróbuj rozłożyć ubrania w suszarce, aby zobaczyć, czy to pomoże. Sprawdź również, czy podkładka jest wypoziomowana. Jeśli nie jest to żadna z tych rzeczy i nie ma zablokowania w wężu spustowym, należy wezwać osobę zajmującą się naprawą.

Maszyna zatrzymuje się w połowie cyklu

Najpierw sprawdź źródło zasilania i wyłącznik automatyczny, jeśli wystąpiła awaria zasilania. Następnie sprawdź, czy drzwi są zamknięte lub sprawdź przełącznik drzwi. Twoja pralka również może się zatrzymać, jeśli jest zbyt pełna.

Jeśli to żadna z tych rzeczy, może to być problem z silnikiem.

Pralka nie porusza się

Czy pralka napełnia się wodą, ale nie porusza? Jak wiemy to ruch niezbędny do wyczyszczenia odzieży. Jeśli maszyna brzmi normalnie, ale mieszadło się nie porusza, koła zębate mogą być zużyte lub złamane i wymagają wymiany.

Czy musisz zadzwonić po naprawę pralki?

Teraz, gdy już wiesz, że usługa naprawy pralki jest nieunikniona, możesz poprosić kogoś, aby rzucił okiem na pralkę, aby uniknąć pozostawania bez niej przez dłuższy czas. Czy wiesz, kto może zaoferować Ci doskonałą usługę naprawy sprzętu? Szukaj wyłącznie przeszkolonych fabrycznie techników. Umów się na usługę online lub skontaktuj się z nimi, jeśli masz pytania. Pozwól dziś Ci pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *