Najnowsze trendy w branży oświetleniowej

Liczne czynniki wpływają na rozwój branży oświetleniowej. Jak będzie się rozwijać w 2023 roku? Na jakie inspiracje oświetleniowe warto zwrócić większą uwagę? Sprawdźmy!

Chociaż branża oświetleniowa rozwija się od wielu lat, nadal jest to branża z jasnymi perspektywami. W procesie głębokich przetasowań w branży oświetleniowej nastąpią nowe zmiany w branży, niektóre firmy i niektóre trendy zostaną wyeliminowane. W przypadku niektórych produktów oświetleniowych, ponieważ (kształt) źródła światła LED zastępuje trzonek lampy i świetlówkę, kształt oświetlenia u schyłku 2023 jest bardziej zmienny, a produkty również stopniowo zwiększają funkcję oświetlenia.

Ze względu na erę inteligencji:

  • młode grupy konsumentów stały się głównym nurtem konsumpcji,

  • spersonalizowane produkty oświetleniowe stopniowo stały się technologią elektroniczną,

  • sztuka oświetlenia i technologia oświetleniowa zostały zintegrowane.

Dlatego modelowanie i urozmaicanie lamp stało się nowym trendem. Produkty oświetleniowe nie skupiają się już tylko na oświetleniu lub technologii, a piękno i wysokiej klasy wygląd stały się również kierunkiem, który ludzie rozważają.

Firmy oświetleniowe powinny nadal być pełne zaufania i dobrze wykonywać każdy aspekt badań i rozwoju, innowacji, produkcji i zarządzania produktami, dążąc do uzyskania wysokiej jakości, dobrych produktów o wysokiej wydajności, nie stosując strategii niskich cen, nie przyjmując ścieżek plagiatu i naśladownictwa, a dostosowując się do dzisiejszego trendu rozwoju muszą się skupiać, aby stale poprawiać swoją podstawową konkurencyjność.

Trendy oświetleniowe, na które warto zwrócić uwagę w 2023 roku

Magazyn piłkarskiOd żarówek halogenowych, przez kompaktowe lampy fluorescencyjne (CFL) po diody elektroluminescencyjne (LED), przemysł oświetleniowy przeszedł długą drogę dzięki licznym przekształceniom i ulepszeniom. Teraz, wraz z ewoluującą technologią i zmieniającymi się trendami w dziedzinie oświetlenia, ludzie są coraz bardziej skłonni do energooszczędnych opcji z zaawansowanymi technologicznie funkcjami. Niezależnie od tego, czy wymagane jest oświetlenie komercyjne, przemysłowe czy mieszkaniowe, ludzie szukają zautomatyzowanych i energooszczędnych opcji oświetlenia LED u progu 2023 r.

Wśród wszystkich innych opcji opraw oświetleniowych diody LED są powszechnie akceptowane na całym świecie. Są wysoce energooszczędne i mają wiele dodatkowych funkcji, które sprawiają, że nadają się do spełnienia wymagań dotyczących oświetlenia zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Zdecydowanie warto mieć oko na najlepsze nowoczesne trendy w oświetleniu, których należy szukać w nadchodzącym roku.

Na pewno wiele uwagi będzie poświęconej na inteligentne rozwiązania oświetleniowe – zwłaszcza w środowiskach biurowych, gdyż zapewniają pracownikom szereg korzyści związanych ze zdrowiem i produktywnością, takich jak odpowiedni efekt świetlny, wykorzystanie światła dziennego, śledzenie wydajności, czy mapowanie energii itp. Ponadto zapewnia to użytkownikom wiele innych korzyści, takich jak zarządzanie energią, system integracja, czujniki światła dziennego, przyciemnianie architektoniczne, czy zdalne zarządzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *