Niebezpieczeństwa czyhające w pracy hydraulika

Bezpieczeństwo jest niezwykle ważną częścią szkolenia hydraulików. Od pierwszego dnia zajęć do ostatniego dnia praktykanta – bezpieczeństwo hydrauliczne powinno być głównym przedmiotem nauki i najwyższym priorytetem podczas ćwiczeń. Nie uważasz, że hydraulicy stoją w obliczu wielu (lub jakichkolwiek) prawdziwych niebezpieczeństw w pracy?

Pomyśl jeszcze raz. Podobnie jak wielu wykwalifikowanych rzemieślników, hydraulicy pracują:

• ze specjalnym sprzętem,
• na niewygodnych pozycjach,
• w ekstremalnych warunkach,
• z materiałami niebezpiecznymi.

Zdrowy rozsądek i zdrowa doza ostrożności uchronią Cię przed większością potencjalnych zagrożeń jako hydraulika. Istnieją jednak określone procedury i protokoły, których poznasz podczas szkolenia, a które będą odgrywać kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa w pracy. Oto podsumowanie najważniejszych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, które będziesz ćwiczyć na zajęciach, i dlaczego warto o nich pamiętać przez całą karierę. Przygotowaliśmy je z pomocą instalatorsanitarny.com.pl/hydraulika-ursus/ .

1. Używaj sprzętu ochronnego do oczu, skóry i płuc

Hydraulicy są narażeni na szereg niebezpiecznych substancji i produktów w miejscach pracy – takich jak ołów, dwutlenek siarki, azbest, odchody ptaków i gryzoni, ścieki i rozpuszczalniki. Dla hydraulików niezwykle ważne jest, aby zawsze nosić sprzęt ochronny dla oczu, skóry i płuc: gogle, rękawiczki i maskę na twarz. Będziesz potrzebować rękawiczek, aby chronić ręce przed zarazkami i infekcjami, okularów, które chronią oczy przed ściekami, latającymi przedmiotami i chemikaliami oraz maski do filtrowania zanieczyszczeń w powietrzu.

2. Nie zapomnij o swoich uszach

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że hydraulicy często pracują w bardzo głośnym otoczeniu. Place budowy i strefy przemysłowe generują wysoki poziom hałasu, który z czasem może poważnie uszkodzić słuch. Raport Światowej Organizacji Zdrowia ujawnił, że 48% hydraulików cierpi na pewien stopień utraty słuchu w trakcie swojej kariery. Więc miej pod ręką zatyczki do uszu.

3. Uważaj na zagrożenia elektryczne i pożarowe

Woda, elektryczność i łatwopalne materiały nie mieszają się. Uważaj na wszelkie części elektryczne lub opalane gazem, które mogą być przymocowane do elementu hydraulicznego, nad którym pracujesz. A może po prostu pracujesz w pobliżu źródła zasilania. Przed rozpoczęciem pracy wyłącz przewody zasilające i gazowe oraz pamiętaj o odłączeniu zasilania i zablokowaniu sprzętu przed rozpoczęciem pracy (poznasz procedury blokowania / oznaczania w szkoleniu hydraulików).

4. Używaj antypoślizgowych butów i mat

Poślizgnięcia, potknięcia i upadki są główną przyczyną wypadków w miejscach pracy. Zainwestowanie w dobrej jakości, antypoślizgowe buty z ochronną osłoną na palce jest koniecznością dla hydraulików – podobnie jak dla wszystkich rzemieślników. Należy również rozważyć użycie mat gumowych rozmieszczonych wokół miejsca pracy, aby zmniejszyć ryzyko poślizgnięcia się.

Jeden komentarz

  1. Najważniejsze jest, aby zachować zdrowy rozsądek, Od zawsze dużo mówiło się, że to górnicy pracują w niebezpiecznych warunkach niejako nie dostrzegając, iż praca hydraulika na budowie może być bardziej niebezpieczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *