Technologia implantów dentystycznych – co oferuje?

Implant dentystyczny to zaawansowany technologicznie ząb zastępczy, który naśladuje całą strukturę zęba. Tytanowy „korzeń” jest ciasno osadzony w kości i służy do podparcia korony, mostu lub protezy. Może trwać przez całe życie, jeśli jest odpowiednio pielęgnowany. Każdy dobry stomatolog Szczecin, który umieścił setki implantów również chętnie poświęci czas na wyjaśnienie szczegółów zabiegu i udzielenie odpowiedzi na pytania. Szczególnie jeśli rutynowo używa implantów dentystycznych do zastępowania pojedynczych i wielu brakujących zębów.

Technologia implantów dentystycznych stała się najnowocześniejszym rozwiązaniem zastępującym zęby ze względu na jej zalety w stosunku do wcześniejszych zabiegów. A dzięki nowoczesnym innowacjom w stomatologii większość pacjentów może z nich skorzystać – nawet ci, którym wcześniej powiedziano, że nie mogą. Jeśli jesteś zainteresowany – umów się na bezpłatną konsultację dotyczącą implantów stomatologicznych, aby sprawdzić, czy leczenie implantologiczne jest dla Ciebie odpowiednie.

Kim są kandydaci na implanty dentystyczne?

Jeśli masz jeden lub więcej brakujących zębów lub masz złamane lub zepsute zęby, których nie można naprawić, implanty są zwykle odpowiedzią. Jeśli czujesz się niekomfortowo z protezą, protezą częściową lub mostkiem, możesz skorzystać z technologii implantologicznej. W przeszłości pacjenci z niewystarczającą kością lub z określonymi schorzeniami lub nawykami nie byli uważani za kandydatów do implantów. Postępy w diagnostyce i rekonstrukcji kości sprawiły, że większość pacjentów może otrzymać implanty.

Korzyści i zalety implantów dentystycznych

Implanty Szczecin dentystyczne zachowują się jak naturalne zęby. Jedną z największych zalet implantu jest to, że przywraca pełną moc żucia. Większość pacjentów nie potrafi odróżnić swoich naturalnych zębów od zęba implantu. Mogą normalnie jeść, a także normalnie szczotkować i nitkować zęby. Implanty dentystyczne mogą przetrwać całe życie.

Podczas gdy most dentystyczny może trwać tylko około 10 lat, implanty dentystyczne mogą przetrwać całe życie. Implant jest wykonany z tytanu i integruje się z kością szczęki. Jest bio-kompatybilny, co oznacza, że ​​jest nietoksyczny i nie odrzucany przez organizm. W sumie daje to potężny ząb zastępczy. Implanty dentystyczne zapobiegają utracie kości! Utrata kości występuje w szczęce, gdy nie ma korzeni zęba (lub implantów), co zapewnia stymulację kości szczęki. W przypadku braku zęba kość szczęki w pustej przestrzeni ulega pogorszeniu z powodu braku stymulacji. Jeśli w pierwszym roku utraty zęba nie zostanie wszczepiony implant, ten obszar kości traci 25% swojej objętości, a utrata masy kostnej utrzymuje się przez lata. Protezy mogą nawet przyspieszyć utratę masy kostnej, ponieważ często się poluzowują, a następnie ocierają się o kostny grzbiet, stopniowo go niszcząc. Ponieważ implant zastępuje korzeń i ząb, a żucie zostaje przywrócone do normy, zapewnia niezbędną stymulację do naturalnego wzrostu kości. Poza tym, implanty dentystyczne zapewniają stabilność sąsiednich zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *