Olejki w sprayu – czy sprawdzą się w roli odświeżaczy samochodowych?

Odświeżacze samochodowe dostępne są w wielu wersjach, zarówno w postaci zawieszek, jak i puszek, buteleczek z perfumami czy atomizerów z substancjami zapachowymi. Zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, dobrze jest nieco się zapoznać z tego rodzaju produktami, a te najciekawsze wypróbować. Wśród różnych propozycji możemy znaleźć między innymi olejki w sprayu. Czy sprawdzą się w aucie? Wszystko zależy od tego, jaki jest ich skład.

Olejki eteryczne i zapachowe są bardzo częstym składnikiem perfum i substancji mających odświeżać powietrze. W przypadku auta warto jednak zachować ostrożność, gdyż nie wszystkie olejki, które ładnie pachną, będą dobrym rozwiązaniem we wnętrzu samochodu. Niektóre olejki mają dosyć tłustą konsystencję, co powoduje, że osadzają się na różnych elementach auta, powodując często plamy czy trudne do usunięcia zabrudzenia. A nie jest to zbyt korzystne, gdy uzyskamy ładny zapach, a jednocześnie będziemy zmuszeni do usuwania zabrudzeń związanych z jego użytkowaniem. Zanim zastosujemy olejek w sprayu, upewnijmy się, że jego konsystencja nie zaszkodzi naszej tapicerce czy innym elementom znajdującym się we wnętrzu.

Jakie zapachy warto wybierać do auta?

Wybór zapachu do auta zawsze powinien być kwestią indywidualną. Nie ma bowiem jednego zapachu, który odpowiadałby każdemu użytkownikowi. Podobnie jak w przypadku perfum dla ludzi, także te do aut pachną na wiele sposobów. Jedne zapachy mogą nam się bardzo podobać i poprawiać samopoczucie, nie brakuje również zapachów, które – choć ładne – są dla nas odpychające lub drażniące. Na takie rozwiązania lepiej się nie decydować, nawet jeśli są chwalone przez innych użytkowników. Może się bowiem okazać, że przez źle dobrany zapach będziemy kiepsko czuć się za kierownicą własnego auta. Jeśli szukamy dobrych zawieszek czy perfum zapachowych, warto szukać w ofercie sprawdzonych producentów, nawet jeśli nie są to produkty należące do najtańszych. Owszem, tanie zapachowe zawieszki, jak chociażby popularne choinki, możemy kupić dosłownie za kilka złotych. Jednak ich trwałość nie jest zbyt wysoka, a jakość zapachu nie każdemu odpowiada. Lepsze będą perfumy dobrej jakości, które już na wejściu do auta robią dobre wrażenie.

Zapachy otulające wnętrze

W poszukiwaniu ładnych, sprawdzonych, efektownych i trwałych zapachów, warto sprawdzić markę Fresso. To dosyć młoda firma, która na rynku zapachów samochodowych działa od niedawna, ale już zdobyła uznanie i renomę wśród użytkowników korzystających z jej rozwiązań. W ofercie Fresso znajdziemy drewniane zawieszki zapachowe, a także perfumy do auta w eleganckich buteleczkach. Każda kompozycja zapachowa powstała z wyjątkowej mieszanki unikalnych, oryginalnych i doskonałej jakości składników. Efekt końcowy pracy projektantów zapachu jest zachwycający, a zawieszki po umieszczeniu w aucie przez długi czas uwalniają rozbudowany bukiet nut zapachowych rozchodzących się po całym wnętrzu. Dobrej jakości perfumy są również wyjątkowo trwałe – nie trzeba się obawiać, że zapach szybko straci na intensywności i trzeba będzie często wymieniać go na nowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *