Opadanie powiek – czy to naprawdę jest nieuniknione?

Opadające powieki górne sprawiają, że prawie każdy wygląda i czuje się starszy. Pacjenci, którzy odwiedzają gabinet kosmetyczny i chirurgii plastycznej często skarżą się, że mają ciągle zmęczony wygląd. Lifting powiek górnych, często określany jako plastyka powiek górnych, może być jednym z najbardziej transformujących zabiegów kosmetycznych twarzy.

Przyczyną opadania powiek jest mięsień okrężny oka, mięsień okrężny, który otacza górną i dolną powiekę. Jego funkcją jest mruganie powiekami i ściąganie brwi w dół, gdy się uśmiechamy lub marszczymy brwi. Całe życie ściągania brwi i mrugania stopniowo rozciąga skórę górnej powieki, a także powoduje opadanie zewnętrznych brwi. Kiedy to nastąpi, jest zaprogramowane genetycznie, ale opadanie powiek Warszawa jest to nieuniknione u prawie każdego. Jest dedykowana specjalna dorma zabiegu chirurgicznego gdzie napina się i kształtuje nadmiar skóry powieki górnej. Dokładna ilość nadmiaru skóry powieki, która opada, jest usuwana, aby odsłonić młodzieńczą powiekę pod spodem.

Prawidłowo wykonana plastyka powiek górnych pomoże przywrócić normalny wygląd osoby.

Nie powinno sprawiać, że ktoś wygląda inaczej niż pozwala na to jego anatomia. Zachowanie tłuszczu, który naturalnie wyściela skórę pod powiekami, jest cechą charakterystyczną współczesnej plastyki powiek górnych. Wielu chirurgów wciąż usuwa znaczną ilość tłuszczu i mięśni z górnych powiek. Tworzy to wysoce feministyczny i nienaturalny wygląd, który czasami widzimy na zdjęciach celebrytów. Mniej znaczy więcej.

Według statystyk – plastyka powiek jest jedną z najczęściej wykonywanych przez chirurgów plastycznych i rekonstrukcyjnych. Zaawansowana chirurgia plastyczna i kosmetyczna oferuje najnowsze i najbardziej wyrafinowane procedury chirurgii plastycznej dla kobiet i mężczyzn – w tym operacje powiek, lifting szyi i twarzy, plastykę nosa (chirurgia nosa), liposukcję, plastykę brzucha (plastyka brzucha), powiększanie, zmniejszanie lub rekonstrukcję piersi, a także Botox, Juvederm i inne wypełniacze do wstrzykiwań. Wszystkie zabiegi są wykonywane przez chirurgów, którzy wiedzą jak to zrobić mądrze i bezpiecznie.

Opadające powieki – kiedy jest to problem?

Niektóre z pierwszych i najbardziej widocznych oznak starzenia często występują w okolicach górnych powiek. Gdy skóra tych obszarów staje się podatna na złogi tłuszczu, a mięśnie zaczynają słabnąć, może pojawić się gniew, smutek lub wyczerpanie – nawet jeśli nie odczuwasz tych emocji. W rzeczywistości skóra górnych powiek może stać się tak ciężka, że opada na oczy, a w niektórych przypadkach utrudnia widzenie. Na szczęście operacja górnej powieki (znana również jako lifting górnej powieki) – może rozwiązać te problemy i stworzyć bardziej młodzieńczy, odświeżony wygląd.

Operacja powiek jest bardzo popularną procedurą i pomogła zarówno mężczyznom, jak i kobietom poprawić ich wygląd i wyeliminować niedrożność wzroku spowodowaną nadmiarem skóry w obrębie górnych powiek. Jeśli masz pytania dotyczące operacji powiek lub chciałbyś umówić się na konsultację w celu ustalenia, czy ta opcja jest odpowiednia dla Twoich potrzeb, skontaktuj się z wybraną kliniką już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *