Interesujący sprzęt dla filmowców – lepiej kupić czy wynająć?

W dzisiejszych czasach, gdy sprzęt jest naprawdę interesujący, istnieje zachęta do inwestowania w sprzęt i akcesoria. Istnieją jednak niewidoczne koszty związane zarówno z wynajmem, jak i zakupem profesjonalnego sprzętu wideo. Jeśli chcesz pracować ze statywami kinowymi lub potrzebujesz stabilnego zestawu do cięższej kamery, rozważ zalety i wady wypożyczania sprzętu wideo w porównaniu z kupowaniem.

Zalety wypożyczania kamer i sprzętu wideo

Z góry koszty wynajmu są znacznie mniejsze – szczególnie, gdy wynajmujesz w tak zacnych miejscach jak https://www.panda-rent.pl/oswietlenie-filmowe/. Nie musisz walczyć z jedną dużą kwotą, aby kupić to, czego potrzebujesz. Wypożyczenie kamery wideo może być również w 100% odliczane od podatku jako koszt operacyjny.

Jeśli chodzi o rodzaj sprzętu, który otrzymujesz, wypożyczenie jest elastyczne i daje więcej możliwości. Nie ograniczają Cię wysokie koszty początkowe, aby wypróbować coś nowego, co może naprawdę pomóc Twojej firmie.

Przy wynajmie nie płacisz za utrzymanie. Jeśli coś się zepsuje lub ma problemy z powodu normalnego zużycia, lokalna wypożyczalnia wideo jest odpowiedzialna za naprawę sprzętu.

Wynajem eliminuje ryzyko z Twojej produkcji. Jeśli masz dziesiątki tysięcy złotych i wiesz konkretnie, na jakim aparacie i obiektywach będziesz chciał kręcić wszystkie swoje projekty przez następne 2-3 lata, zakup może mieć dla Ciebie sens. Wiemy jednak, że w rzeczywistości potrzeby różnych projektów wymagają różnych kamer i bardzo trudno przewidzieć, jaki format lub styl będzie popularny za 6 miesięcy do roku.

Wady wypożyczalni sprzętu wideo

Zwykle z biegiem czasu płacisz wyższe koszty niż kupując wprost. Zapoznaj się z niejednym dostępnym w sieci internetowej wykresem progu rentowności, który pomoże Ci określić, czy wynajem jest dla Ciebie opcją, czy nie.

Ponieważ nie posiadasz sprzętu, nie daje ci to absolutnie żadnego kapitału własnego. Nie będziesz mieć możliwości sprzedaży sprzętu po jego zakończeniu, więc nie ma możliwości odzyskania jakichkolwiek pieniędzy.

Dostępność produktów może być ograniczona w zależności od stanów magazynowych wypożyczalni. Twój wybór marek lub modeli może potencjalnie być niedostępny lub w ogóle nie być sprzedawany, więc być może będziesz musiał zadowolić się czymś innym.

Niektórzy ludzie obawiają się, że wypożyczanie sprzętu, w przeciwieństwie do posiadania sprzętu, polega na tym, że nigdy nie są w 100% pewni, co otrzymują, gdy go wypożyczają. Powiedzmy sobie przez chwilę szczerze, jak często konserwujesz swój sprzęt? Prawdę mówiąc, profesjonalny sprzęt wideo do wypożyczenia jest prawdopodobnie lepiej pielęgnowany niż własny sprzęt.

Potrzebujesz więcej porad? Spójrz na stronę panda-rent.pl. Jeśli nadal nie masz pewności, jaka jest najlepsza opcja dla Ciebie, na pewno posłużą Ci fachową poradą. Warto więc dowiedzieć się jak najwięcej na ten temat i skorzystać z możliwości wynajmu sprzętu filmowego w jak najpełniejszym sensie, co ma znaczenie dla jakości Twojej pracy, jak i portfela z całą pewnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *