Pomoc terapeuty finansowego w dobie koronawirusa

Pandemia koronawirusa wtrąciła w nasze życie chaos, niezależnie od tego, czy jesteś studentem powracającym do szkoły, czy rodzicem dzieci w wieku szkolnym uczących się na odległość. Wiele z tych zmian ma konsekwencje finansowe – i emocjonalne.

W obliczu tej paniki warto wiedzieć, co powinniśmy zrobić z naszymi budżetami i karierą w obliczu pandemii oraz jak radzić sobie z naszymi zmartwieniami, lękami i poczuciem winy.

Pandemia wpłynęła na ludzi na wiele różnych sposobów, szczególnie finansowo, ale nawet to było nierówne, w zależności od tego, kim jesteś. Warto więc porozmawiać o tym, jak wiele rzeczy ma wpływ finansowy, a także o tym, jak może to wpłynąć na zdrowie psychiczne ludzi. Powodem, dla którego poruszamy tutaj część dotyczącą zdrowia psychicznego, jest to, że coraz modniejszy jest wybór kariery polegający na tym, że jest się terapeutą finansowym.

Terapeuta finansowy – kto to?

To przede wszystkim ktoś, kto rozumie, że finanse są tak naprawdę konglomeratem tych różnych aspektów emocjonalnych, relacyjnych, poznawczych i behawioralnych, które stosujemy do naszych pieniędzy. I jest to bardziej proces terapeutyczny, który jest naprawdę informowany poprzez przyznanie, że istnieje wiele emocji i różnych procesów myślowych związanych ze sposobem, w jaki podchodzimy do pieniędzy i być może zachowujemy się w odniesieniu do nich.

To naprawdę jest dziedzina, która stara się pomóc ludziom zrozumieć, że dobrze jest:

  • czuć się w określony sposób,

  • myśleć w określony sposób,

  • zachowywać się w określony sposób

a następnie zagłębić się nieco głębiej w siebie, aby stwierdzić, czy to zachowanie jest zgodne z tym, co cenią, czy też różni się od tego, co cenią. Daje nam więc możliwość przyjrzenia się zarówno finansowej stronie rzeczy, ale także mózgowi, odczuciom i myśleniu, stronie rzeczy i pomóc ludziom naprawdę zrozumieć podstawowe przyczyny tego, co sprawia, że ​​robią to, co robią. Niejako zbliżać się do swoich pieniędzy.

To też jest bardzo interesujące i pomocne, że są te dwie strony. Zwłaszcza teraz, w czasie, gdy widzieliśmy właśnie bezprecedensową zmianę, która wpływa na nas zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. I nasze finanse. To prawdopodobnie dobra kombinacja, która pomoże ludziom dowiedzieć się, jak poruszać się po pandemii.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na młodych dorosłych. Wiele uczelni zostało zmuszonych do nauki zdalnej po wybuchu epidemii. Inni próbują nawigować po otwarciu lub robią coś w rodzaju półotwarcia. Dla wielu młodych dorosłych jest to największa inwestycja finansowa, jaką poczynili w swoim dotychczasowym życiu. Jak więc powinni podchodzić, zarówno pod względem finansowym, jak i emocjonalnym, do niepewności związanej z tegoroczną szkołą?

Z pewnością nie ma wątpliwości, że jest to bezprecedensowy czas i zarówno uniwersytety, jak i studenci mają problemy. W tej chwili jest mnóstwo nieznanych teraźniejszości. I nie jest to rodzaj nieznanego, w którym nie jesteś pewien, co będziesz jadł jutro na lunch. Nie możemy się jednak poddawać!

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *