Problem z trądzikiem i suchością oczu? Biotyna może być wsparciem!

Wiadomości

Biotyna, czyli witamina H jest częścią kompleksu witamin z grupy B. Oprócz wspomagania organizmu w metabolizmie tłuszczów i węglowodanów biotyna została powiązana z poprawą zdrowia włosów i utrzymaniem prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Chociaż rzadko zdarza się niedobór biotyny, chroniczni palacze, alkoholicy, kobiety w ciąży, osoby z chorobą Leśniowskiego-Crohna i/lub wątroby oraz każdy, kto stosuje dietę bogatą w przetworzoną żywność, najprawdopodobniej ma niedobór. Objawy często objawiają się:

  • suchością oczu,

  • pękaniem ust,

  • łuszczącą się skórą,

  • depresją,

  • wypadaniem włosów.

Warto dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego powinieneś zapewnić sobie wystarczającą ilość tej niezbędnej witaminy, znajdującej się w wielu produktach bogatych w składniki odżywcze, w tym jajach, orzechach, owocach i warzywach oraz suplementach takich jak https://vesmed.pl/royal-skin-500/.

Wzmocnij włosy i paznokcie

Chociaż istnieje niewiele badań wspierających wpływ biotyny na wzrost włosów, istnieją mocne dowody na to, że niedobór spowoduje utratę włosów. Podobnie witamina może również pomóc zagęścić skórki paznokci i zapobiegać ich łamaniu. Wiele firm zajmujących się pielęgnacją włosów włącza teraz biotynę bezpośrednio do swoich produktów, chociaż prawda jest taka, że niejeden ekspert sugeruje przyjmowanie biotyny doustnie, aby uzyskać optymalne rezultaty.

Popraw zdrowie swojej skóry

Niedobór biotyny może prowadzić do różnych problemów skórnych, w tym wysypki, trądziku, łuszczycy, zapalenia skóry i ogólnego swędzenia. Witaminy z grupy B odgrywają kluczową rolę w funkcjonowaniu układu nerwowego i wpływają na funkcję hormonów, co sugeruje, dlaczego zubożenie poziomu biotyny może z kolei odgrywać znaczącą rolę w zdrowiu skóry. Jeśli skóra nie jest odżywiona od wewnątrz, toksyny będą formować się w całym układzie nerwowym i objawiać się na powierzchni skóry. Jest to jeden z największych objawów wskazujących na niedobór biotyny lub witaminy B.

Wspomaga Twój metabolizm

Biotyna odgrywa kluczową rolę we wspieraniu funkcji metabolicznych i działa jako koenzym, który pomaga rozkładać żywność, w tym węglowodany, tłuszcze i białka. Reakcja ta ulega dalszemu przyspieszeniu, gdy biotyna jest sparowana z pikolinianem chromu. Twoje spoczynkowe tempo metabolizmu jest podwyższone, a jedzenie rozkłada się szybciej podczas spożywania biotyny, dlatego istnieje związek z biotyną i przyspieszeniem utraty wagi. Jednak badania są nadal wstępne i w żaden sposób biotyna nie działa jak pigułka odchudzająca. Nadal ważne jest, aby połączyć suplement ze zdrową dietą i reżimem ćwiczeń, aby upewnić się, że osiągniesz swoje cele odchudzania. Dobra wiadomość: biotyna jest powszechnie dostępna i można ją znaleźć w wielu produktach spożywczych, takich jak gotowane jajka, żółtka jaj, soja, orzechy włoskie, produkty pełnoziarniste, fasola i rośliny strączkowe.

Niższy poziom cholesterolu

Wykazano, że biotyna odgrywa rolę w obniżaniu poziomu cholesterolu w badaniach na zwierzętach. Wstępne badania wykazały, że biotyna może pomóc w obniżeniu poziomu LDL (złego cholesterolu), który zbyt wysoki może prowadzić do chorób serca i udaru mózgu.

Polecamy także: odtruwanie alkoholowe warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *