Rynek nieruchomości za granicą – jak mądrze zainwestować?

mieszkanie

Kupno nieruchomości za granicą prawie zawsze wiąże się z transferem pieniędzy między walutami. Jeśli kupujesz dom wakacyjny na przykład w Hiszpanii, Francji lub Portugalii z Wielkiej Brytanii, będziesz musiał zamienić swoje złotówki na euro, zarówno na etapie wpłaty, jak i po zakończeniu zakupu. W zależności od tego, jak finansujesz swój nowy dom, może być konieczne skonfigurowanie płatności miesięcznych.

Niestety, wiele osób ma tendencję do zakładania, że ​​przelew walutowy należy rozważyć pod koniec procesu zakupu, a najlepsze opcje to banki stacjonarne. Jednak oba toki myśllenia są powszechnymi nieporozumieniami.

W rzeczywistości może się to okazać dużo tańsze i zapewnić spokój ducha, jeśli skontaktujesz się ze specjalistą ds. Przelewów walutowych zaraz po rozpoczęciu procesu zakupu, zamiast spieszyć się, aby uzyskać ofertę w ostatniej chwili. Otrzymasz:

  • lepszy kurs wymiany,

  • stałe wsparcie,

  • informacje.

Poza tym prawdopodobnie zapłacisz niższe opłaty, co pozwoli Ci wydać ciężko zarobione pieniądze na bardziej ekscytujące rzeczy związane z Twoją nieruchomością. Kupowanie nieruchomości za granicą jest zwykle bardziej skomplikowane niż kupowanie lokalnie. Będziesz musiał wziąć pod uwagę szereg ryzyk i być może będziesz musiał wymyślić, jak uzyskać kredyt hipoteczny na nieruchomość za granicą. W tym przewodniku omówiono trudności, z którymi możesz się spotkać, a także informacje, w których możesz zasięgnąć porady.

Ryzyko przy zakupie nieruchomości za granicą

Podatek – upewnij się, że rozliczasz cały podatek, który będziesz zobowiązany zapłacić, zarówno w Polsce jak iw kraju, w którym posiadasz nieruchomość.
Sprawdź formalności – upewnij się, że posiadasz wszystkie niezbędne uprawnienia, licencje i zgody planistyczne, zanim podpiszesz jakąkolwiek formę umowy,
Zmiany kursu walutowego – nawet niewielka zmiana kursu może drastycznie wpłynąć na wartość Twojego zakupu. Może to sprawić, że nieruchomość – lub spłata kredytu hipotecznego staną się niedostępne.
Uważaj na deweloperów i trudną sprzedaż – nie poddawaj się presji, aby zarejestrować się z wpłatą, zanim będziesz miał okazję dokładnie przemyśleć i uzyskać niezależną poradę.

Uzyskanie kredytu hipotecznego na nieruchomość za granicą

Jeśli masz kredyt hipoteczny, w przypadku którego spłacasz pieniądze w obcej walucie, pożyczkodawca musi poinformować Cię, czy kurs wymiany waha się o więcej niż 20%. Te wahania kursu mogą wpłynąć na zdolność spłaty przyszłych zobowiązań hipotecznych. Aby chronić pożyczkobiorców, pożyczkodawcy muszą zaoferować opcję spłaty kredytu hipotecznego w innej walucie.

Uzyskaj niezależną poradę prawną i finansową

Zdecydowanie zalecamy, aby potencjalni nabywcy nieruchomości za granicą zasięgali niezależnej porady prawnej i finansowej na wszystkich etapach zakupu. Zawsze zasięgaj porady prawnej od prawnika, który jest niezależny od wszystkich innych osób zaangażowanych w transakcję, w tym:

-Sprzedawca
-Deweloper
-Agent nieruchomości

Upewnij się, że Twój prawnik biegle włada językiem polskim i lokalnym oraz że rozumie prawo dotyczące nieruchomości w kraju, w którym kupujesz, oraz jego stosunek do nierezydentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *