Usługi CNC – na czym polegają?

Dwa ubiegłe stulecia przyniosły ze sobą ogromny światowej skali rozwój cywilizacyjny. Dynamiczne tempo następujących zmian było możliwe między innymi dzięki zaawansowanym maszynom cnc. 

W codziennym życiu korzystamy z mnóstwa najróżniejszych urządzeń, które mają ogromny wpływ na to jak funkcjonujemy. Większość z nich została wyprodukowana właśnie dzięki zastosowaniu rozmaitego rodzaju urządzeń wykorzystujących CNC. A czym tak właściwie są usługi i maszyny CNC? Otóż skrót ten oznacza poprostu komputerowe sterowanie numeryczne maszynami różnego typu. Przed ich powstaniem rozmaitymi maszynami do obróbki materiałów sterowano manualnie. W każdorazowej sytuacji potrzeby zmiany płaszczyzny cięcia, wiercenia czy innego typu obróbki osoba obsługująca maszynę musiała ręcznie skorygować nastawy. Jak nietrudno się domyśleć, niemal zawsze ustawienia te były obarczone stosunkowo dużym czysto ludzkim błędem. W maszynach sterowanych cyfrowo program sterujący pracą urządzenia wprowadza się tylko raz. Specjalnie zaprojektowana instrukcja precyzyjnie określa krok po kroku kolejne czynności wykonywane przez maszynę. Komunikacja z urządzeniem odbywa się poprzez multimedialny panel wygodny w obsłudze przez wyszkolonego inżyniera.

Jakie usługi CNC?

W przemyśle produkcyjnym maszyny sterowane cyfrowo wykorzystuje się do najróżniejszego typu obróbki materiałów. Najczęściej wykorzystywane usługi CNC to między innymi: cięcie, wiercenie, szlifowanie, grawerowanie, itp. Zastosowanie sterowania numerycznego umożliwia szybką i prawie bezobsługową produkcję dużych ilości detali charakteryzujących się bardzo dużą powtarzalnością, co w przemyśle wytwórczym ma ogromne znaczenie. W wielu zaawansowanych technologicznie urządzeniach (jak chociażby silniki) precyzyjny rozmiar wszystkich składowych elementów ma kluczowy wpływ na bezawaryjną i skuteczną pracę. Firmy produkcyjne oferujące najróżniejsze usługi cnc zatrudniają specjalistów, którzy w odpowiedzi na zapotrzebowanie od innych firm opracowują projekty zgodne z oczekiwaniami klientów. W następnym kroku zazwyczaj są tworzone prototypy, a po ich zatwierdzeniu uruchamiana zostaje ich masowa produkcja. Profesjonalna firma produkcyjna zapewnia komunikację z klientem na każdym etapie powstawania projektu, tak by ostatecznie wyprodukowane detale charakteryzowały się idealnymi parametrami zgodnymi z oczekiwaniami zamawiających.

Firma Kel-Met z Łodzi już od dziesięcioleci specjalizuje się w realizowaniu wysokiej jakości usług CNC na potrzeby zarówno wielkich koncernów jak i lokalnych firm produkcyjnych. Firma nieustannie inwestuje w rozwój technologiczny parku maszynowego, dzięki czemu jest w stanie realizować nawet najbardziej wymagające zamówienia – zarówno pod względem precyzji wykonania jak i ilości zamawianego towaru. Niezwykle docenianą przez zleceniodawców specjalizacją marki Kel-Met jest obróbka wysokojakościowej stali nierdzewnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *