Usługi szklarskie w XXI wieku 

W każdym mieszkaniu, w niemal każdym budynku wykorzystuje się najróżniejsze typy szkła. Nic zatem dziwnego, że w każdym większym mieście firmy szklarskie powstają jak grzyby po deszczu. Zastanawiasz się nad tym, co obejmuje zawód szklarza w naszych czasach? 

Chociaż ludzkość zna szkło już od czasów starożytnych, to jednak na możliwość samodzielnego wytwarzania szkła trzeba było jeszcze poczekać.. Dawniej korzystano tylko z tego, co udało się znaleźć w pobliżu wygasłych wulkanów, bowiem różnego typu szkło powstaje we wnętrzu ziemi na skutek panujących tam wysokich temperatur oraz ogromnych ciśnień. Odkrycia archeologiczne dowodzą, że w dawnej kulturze babilońskiej istniały prymitywne manufaktury szkła. Niemniej szkło w takiej postaci jaką znamy obecnie – czyli przede wszystkim w postaci wielkopowierzchniowych tafli ujrzało światło dzienne dopiero w XX wieku, kiedy to opracowano wynaleziono metodę ciągłą produkcji tafli szklanych. Chociaż szkło w tej postaci było wykorzystywane na szeroką skalę do produkcji okiennych szyb, to jednak dopiero w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku opracowano technologię, która pozwoliła na wytwarzanie idealnie płaskich, doskonale przezroczystych tafli. Idealnie płaskie szyby produkuje się metodą float do tej pory. Obecnie zajmują się tym olbrzymie koncerny produkujące ogromne ilości znakomitej jakości szkła.

Praca nowoczesnego szklarza

Czy praca szklarza kojarzy ci się przede wszystkim ze starszym panem, który wymienia rozbite szyby? Nic bardziej mylnego! Owszem lokalne firmy szklarskie zajmują się wymianą szyb, ale ich profesja obejmuje o wiele więcej dziedzin. Czym zajmuje się nowoczesny szklarz? W budownictwie bardzo powszechnie wykorzystuje się różne rodzaje szkła do tworzenia między innymi luster na wymiar, balustrad szklanych, szklanych ścianek działowych, zadaszeń nad tarasami i wejściami do budynków, kabin prysznicowych, parawanów nawannowych, schodów, a nawet szklanych podłóg. Możliwości zastosowań szkła jest naprawdę mnóstwo i za każdym razem, gdy na budowie zachodzi potrzeba wykonania czegoś ze szkła, potrzebna jest usługa miejscowego szklarza. Oczywiście niektóre elementy szklane typowych kształtów i rozmiarów można zakupić w popularnych marketach budowlanych, jednak zazwyczaj montaż szkła wiąże się z potrzebą zamówienia usług firmy szklarskiej.

Firmy szklarskie nie tylko produkują szkło na wymiar, ale także zajmują się jego transportem oraz montażem na miejscu u klienta. Okazuje się bowiem, że na montażu dużych przeszkleń trzeba się znać. Podczas instalacji szklane tafle łatwo mogą ulec zniszczeniu pod wpływem niepotrzebnie wytworzonych naprężeń. Fascynuje cię praca szklarza i marzysz o zdobywania kwalifikacji w tym zawodzie? Zapewne najlepszym sposobem na stawianie pierwszych kroków będzie zatrudnienie się w lokalnej firmie szklarskiej i pobieranie nauki od tych, którzy w obróbce i montażu szkła specjalizują się już od dziesięcioleci.

Binglass usługi szklarskie Wrocław
biuro@binglass.pl
+48 690 010 001

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *