Usługi pomocy drogowej – jak z tego mądrze skorzystać?

Czy kiedykolwiek utknąłeś na poboczu ruchliwej drogi z przebitą oponą? A może wsiadłeś do samochodu wychodząc do pracy tylko po to, aby odkryć rozładowaną baterię? Awarie pojazdów są częstą, ale nieuniknioną częścią posiadania i prowadzenia samochodu. Dlatego wielu właścicieli pojazdów decyduje się na zakup pomocy drogowej, by mieć pewność, że laweta S3 będzie dla nich dostępna w sytuacji awaryjnej.

Awarie są nie tylko kłopotliwe, ale są również niezwykle kosztowne. Szacuje się, że jeden na trzech kierowców w Polsce nie może sobie pozwolić na naprawę swojego samochodu. Solidny plan pomocy drogowej może również uratować Twoje konto bankowe.

Obecnie na rynku dostępnych jest kilku dostawców i planów. Stworzyliśmy ten przewodnik, aby dać Ci wszystko, co musisz wiedzieć o pomocy drogowej aby dobrze wybrać.

Co to jest pomoc drogowa?

Pomoc drogowa Gorzów to usługa oferowana kierowcom, fizycznie i finansowo, w razie awarii pojazdu. Ta usługa lub członkostwo jest zazwyczaj oferowane za roczną opłatą.

Zapewnia dwa główne rodzaje korzyści:

Po pierwsze, ubezpieczający otrzymują pomoc drogową w nagłych wypadkach w przypadku awarii pojazdu. Usługi mogą obejmować dostawę paliwa, wymianę przebitej opony lub holowanie do centrum serwisowego, jeśli problemu nie można natychmiast rozwiązać.

Po drugie, pomoc drogowa pomaga zmniejszyć koszty nieoczekiwanej awarii. Podobnie jak w przypadku polisy ubezpieczeniowej samochodu, ubezpieczający w ramach pomocy drogowej wnoszą opłatę lub składkę na rzecz usługodawcy. Gdy dojdzie do awarii, kierowca nie będzie musiał płacić z własnej kieszeni za usługi ratunkowe, które otrzyma, o ile mieści się w limicie polisy. Ujmując to z odpowiedniej perspektywy, jeśli Twój pojazd się zepsuje i będzie musiał zostać odholowany do warsztatu. Jeśli Twój plan pomocy drogowej obejmuje holowanie, możesz mieć możliwość holowania pojazdu bez żadnych kosztów.

Dlaczego pomoc drogowa jest ważna?

Wyobraź sobie: jeździsz nocą w nieznanym miejscu, gdy nagle słyszysz wyraźny trzask i syk pękającej opony. Bez pomocy drogowej utknąłbyś na poboczu drogi, próbując samodzielnie zmienić oponę w ciemności. Ale jeśli masz pomoc drogową, wystarczy jeden telefon. Specjalista zostanie natychmiast wysłany do Twojej lokalizacji, aby uratować Ciebie i Twój samochód.

Trzy najczęstsze rodzaje wezwań pomocy drogowej dotyczą rozładowanych akumulatorów, przebitych opon i zablokowanych zamków. Wielu dostawców oferuje również inne przydatne usługi ratunkowe, takie jak dostawa paliwa, jeśli zabraknie paliwa. Jeśli Twój samochód nie nadaje się do prowadzenia pojazdu, program pomocy drogowej pokryje całość lub część Twojego rachunku za holowanie do najbliższego punktu serwisowego. Bez pomocy drogowej sam ten koszt mógłby łatwo sięgnąć setek złotych z kieszeni.

Co odróżnia pomoc drogową od innych ubezpieczeń?

Pomoc drogowa różni się od innych rodzajów ubezpieczenia, które można uzyskać z polisy ubezpieczeniowej samochodu lub gwarancji producenta. Podstawowe ubezpieczenie samochodu zwykle pokrywa tylko koszty naprawy szkód powstałych w wyniku wypadków, a pomoc w nagłych wypadkach nie jest uwzględniona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *